Přetahovanou dvou týmů s přednostmi v obranné hře rozetnul první brankou až v poslední minutě prostřední třetiny Vojtěch Němec, který usměrnil do sítě nahození Petra Kuboše v přesilové hře. „Šťastný gól, spíš mě puk trefil, než že bych mířil do branky," usmíval se po utkání nakonec dvougólový střelec.

Svoji druhou trefu a celkově sedmou v sezoně přidal krátce poté, co brněnský gólman Marek Čiliak na začátku třetí části hry chytil šanci Jiřího Šimánka. „Tam nás Marek podržel, pak už jsme duel zvládli," uvedl Kýhos.

Čiliakův moment

Ve stejném okamžiku viděl zlom v utkání také hostující kouč Peter Draisaitl. „Potřebovali jsme na gól Komety rychle odpovědět. Jenže třetí třetina se nám nepovedla, domácí už nám toho moc nedovolili," mrzelo hradeckého stratéga.

Zato domácí zvládli díky trpělivé hře i závěr vyrovnaného utkání s přehledem, udeřili třetí trefou Hynka Zohorny a opět potvrdili, že defenziva je letos jejich devíza. „Ubránili jsme soupeřovy přesilovky, vstřelili jsme šťastný první gól. Věděli jsme, že branky nepadnou nijak hezké, protože Hradec má kompaktní tým, který nás ve hře pět na pět do moc šancí nepustil," hodnotil klání Kýhos.

Třetí nulu v sezoně vychytal brankář Čiliak, který si tak spravil chuť po čtyřech obdržených gólech v Plzni. „Doma na mě nejde moc střel, dobře bráníme. Hradec neměl moc šancí, do ničeho jsme ho nepustili. Myslím, že zápas jsme zvládli super a zasloužili jsme si vyhrát," řekl třiadvacetiletý gólman.

Utkání hrané před 7030 diváky v Kajot Areně podle Kýhose patřilo spíš do závěru sezony. „Mělo měřítko play off. Soupeř prokázal, proč je v tabulce tak vysoko," cenil si tří bodů brněnský trenér.

V tabulce třetí Kometa si počká na další extraligový duel až do pátku, kdy opět na domácím ledě přivítá od pěti hodin odpoledne Litvínov.

21. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno – Mountfield Hradec Králové 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 40. Němec (Kuboš, Žižka), 46. Němec (T. Svoboda, Kováčik), 56. H. Zohorna (Čermák, Holec). Rozhodčí: Husička, Šindler – Charvát, Frodl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 7030.

Sestavy:

Brno: Čiliak – D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – H. Zohorna, L. Čermák, Holec – T. Svoboda, Němec, J. Káňa II – Dočekal, J. Hruška, Burian – Jenyš, Koreis, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Hradec Králové: Kantor – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil, Nedvídek – Červený, Mertl, Šimánek – Škoda, Langhammer, Suja – Švagrovský, Knotek, Podlešák – Švihálek, J. Marek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a J. Kučera.