Konečně brněnský celek střelecky procitl. V posledních duelech se v koncovce trápil. „Tohle je pro nás povzbuzení. Po delší době jsme vyhráli větším rozdílem a dokázali jsme si, že ty góly umíme dát. Na tohle je třeba navázat v dalším zápase,“ liboval si brněnský útočník Leoš Čermák.

Jako správný kapitán šel týmu příkladem, dvě trefy dal a k hattricku neměl daleko. „Hrál dobře už v minulých zápasech. Momentálně má výborný pohyb, vyhrává osobní souboje a hlavně jde do brány. To bylo vidět u jeho první trefy. Hodně střílí a tohle je cesta, protože některé situace spíš přehráváme,“ glosoval asistent trenéra Komety Kamil Pokorný výkon muže s céčkem na hrudi.

Ve čtyřiceti už mohl mít Čermák klid a užívat si hokejový důchod. Místo toho stále válí na ledě a po zápase předvedl brněnským fanouškům oslavnou rybičku. „Kontroloval jsem to. Naštěstí se nic nestalo, takže dobrý, přežil jsem to,“ usmíval se třebíčský rodák.
Když se o jeho akrobacii dozvěděl trenér, tak mu trochu zatrnulo. „Podle toho, s jakou chutí hraje, tak možná mládne. No u té rybičky… hlavně aby si neudělal něco ze zády. Doufám, že byla koordinovaná,“ bral to nakonec s humorem Pokorný.

Oproti nepovedenému nedělnímu duelu na ledě Boleslavi měl důvodů k radosti víc. Hráči Komety šlapali na plné obrátky od úvodního buly. V první části si vypracovali dvougólové vedení, které nakonec vyšponovali na čtyřbrankový rozdíl. „Vítězství je krásné. Musím podotknout, že každá lajna a všichni hráči podali výborný výkon. Jenže další zápas začíná za stavu 0:0. Soupeř má pořád o co hrát. To ukázal ve druhé a třetí třetině, kdy si vypracoval šance, ale nás opět podržel Karel Vejmelka,“ líčil Pokorný.

Jihomoravský tým soupeře z finského města Tampere zaskočil, což potvrdil i slovenský útočník Tomáš Záborský ve službách Tappary. „Podle našeho předzápasového mítinku nás překvapili úplně ve všem. Čekali jsme, že budou hrát úplně jinak. Začátek zápasu nám dělal problémy, dostali jsme dva laciné góly. Potom jsme hru vyrovnali, ale oni využili naše chyby a my jsme neproměnili své šance. Proto je výsledek tak hrozivý,“ láteřil Záborský.

Odvetné klání ve Finsku se hraje 20. listopadu a Kometa má velice slibně nakročeno do čtvrtfinále. „Velice dobrý výsledek do odvety. Tappara doma určitě nesloží zbraně, takže si musíme pohlídat, abychom postoupili,“ zdůraznil Čermák.

Ve středu mají hráči brněnského týmu volno, ale pak najedou na dvoufázové tréninky. „Určitě se zaměříme na fyzičku. Máme představu, jak potrénujeme. Chceme pracovat víc kondičně, abychom doplnili baterky a nachystali se na další část soutěže,“ líčil Pokorný o plánech při reprezentační přestávce.

Kometa Brno – Tappara Tampere 5:1Třetiny: 2:0, 1:1, 2:0. Branky a nahrávky: 8. Čermák (Dočekal), 10. Plášek (Mikyska), 23. Mueller (Dočekal), 49. Holík (Kašpar, Mueller), 54. Čermák (Mallet) – 25. Moilanen (Kemiläinen, Levtchi). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 26:32. Rozhodčí: Mikael Sjögvist, Mikael Andersson (SWE) – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda (CZE). Diváci: 3365.
Kometa: Vejmelka – Němec, Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Mikyska, Barinka – Mue-ller, Holík, Kašpar – Köhler, Čermák, Dočekal – Mallet, Hruška, Kusko – Horký, Zohorna R., Plášek.
Tappara: Heljanko – Rantakari, Vittasmaki, Kemiläinen, Mäntylä, Elias, Elorinne, Rautanen, Utunen – Kuusela, Malinen, Záborský – Ojamäki, Järvinen M, Järvinen J. – Erkinjuntti, Jasu, Luoto – Levtchi, Rauhala, Moilanen.