Na uplynulý víkend brněnští hokejoví fandové jen tak nezapomenou. Kometa po páteční kanonádě skolila i druhého velkého soka. Mladé Boleslavi uštědřila ve dvanáctém extraligovém kole debakl 5:1 a stoupá tabulkou. Je sedmá, středočeši zůstávají poslední.„Nejvíc mě těší, jak bojujeme spolu. Na led si přenášíme výbornou náladu z kabiny,“ zářil jeden ze strůjců domácího vítězství gólman Sasu Hovi.

Tentokrát v brance neměl zdaleka tolik práce jako v předchozích duelech. Modrobílí rázně zapomněli na střeleckou nepohodu z úvodu soutěže. Ve dvou posledních soubojích nastříleli čtrnáct branek a baví fandy ofenzivním stylem. Bomby, které dříve posílali vedle, teď míří do šibenic a těsně pod břevna. „Záleží, jak mužstvo po vysokém vítězství zareaguje. Někdy jsou hlavy až moc nahoře, ale my jsme začali dobře. Byli jsme trpěliví a ve druhé třetině jsme rozhodli,“ prohlásil centr Róbert Petrovický, který se poprvé v novém dresu představil Kajot Areně.

A Boleslav jen přihlížela soupeřově ofenzivní spršce. Domácí ji zasypali 43 střelami. I když platil před půlkou utkání stav 0:0, Kometa sebejistě pádila za vítězstvím. Rozhodla o něm v jedenácti minutách prostřední třetiny, kdy nasázela čtyři branky. Ve 29. minutě Bičánek v přesilovce chytře našel Holce a ten střelou do šibenice nedal gólmanovi Valentovi šanci. Už za minutu zafungovala slovenská spolupráce dvou nových tváří. Centr Petrovický si připsal druhý kanadský bod v novém dresu poté, kdy po vyhraném buly nabil na gól obránci Jozefu Kováčikovi. „Jsem tu pátý zápas a čtyřikrát jsme vyhráli, což je pro mě nejlepší začátek. Kluci hrají výborně,“ chválil zadák spoluhráče. Když ve 37. minutě probuzený střelec Erat napálil puk pod horní tyčku, bylo hotovo. „Dostali jsme se do pohody a zápas kontrolovali,“ popisoval Petrovický.

Skóre ještě navýšili Koreis a Jakub Svoboda. Frustrovaní hostující hráči si vybíjeli zlost alespoň pěstmi. Aktivní byli v tomto především boleslavští Kanaďané Goertzen s Baldwinem. Mikulík dokonce za brankou fauloval domácího gólmana Hoviho a na ledě se strhla velká mela, do níž se zapojil i nevelký Fin. „Nervu se, když o nic nejde. Myslím, že tu máme silnější borce. Protihráč se omlouval, že nechtěl. Ale nevím, za stavu 0:5 to bylo zbytečné,“ měl jasno Hovi.

Náladu mu nezkazil ani boleslavský Vrbata, který jej v závěru připravil o čisté konto. Brňany vyprovázel do kabiny potlesk vestoje, povedený víkend však musejí hodit za hlavu. Už zítra se představí ve Zlíně. „Dobře to oslavíme, dáme si jedno pivečko a makáme dál,“ říkal výborně naladěný Petrovický.