Cokoli jiného než obhajoba a dokonání zlatého hattricku se nebere, i když nepůjde o lehký úkol. „Víme, že po dvou titulech si nemůžeme klást malé cíle. Prvotní ambice je dostat se bezpečně do top šestky, která zaručuje přímý postup do play-off. Ve vyřazovací části jsme dva roky po sobě dominovali. Věřím, že se nám to povede i letos,“ řekl asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Možnost získání tří titulů v řadě a dovršit triple udržela i pro letošní sezonu kapitána Leoše Čermáka. „Jde o velkou motivaci. Poslední roky se Kometě náramně dařilo a já chtěl zůstat součástí úspěchů. Když se vítězí, je rozpoložení jiné než když se nedaří,“ líčil Čermák.

Pro čtyřicetiletého hráče, jenž je srdcem týmu, rozhodování nebylo snadné. „Šlo o dlouhý proces. Rodina s pokračováním v kariéře souhlasila. Hlavní ale bylo, že o mě stál Libor Zábranský,“ popsal třebíčský rodák.

Ten pro novou sezonu vytvořil obávanou lajnu tvrďáků s Martinem Dočekalem a Bedřichem Köhlerem. „Naše výška i váha tomu nahrává. Všichni jsme silní, takže se společně musíme prezentovat důraznou hrou,“ přiblížil Čermák
Kádr Komety sice opustilo vícero opor, ale ty se podařilo nahradit. „Zdravé jádro zůstává pohromadě. Kluci, kteří přišli, mají vysokou kvalitu, takže jejich chápání našich systémů je na vysoké úrovni. Stále se držíme modelu, jenž nám přináší úspěchy,“ uvedl Pokorný.

Nová jednička

Největší ztrátu zaznamenal brněnský celek v podobě odchodu brankářského fantoma Marka Čiliaka. Muž, jehož fanoušci Komety zbožňovali a soupeřovi útočníci proklínali. V nové sezoně jeho břímě ponese Marek Langhamer. „Chceme získat další titul, ale sezona je dlouhá. Po základní části přijde play-off, kde se může stát cokoli. Uděláme vše proto, abychom dovršili triple. Je to cíl, ale půjdeme postupně zápas od zápasu,“ sdělil Langhamer.

Posledních pět vítězů extraligy
2013/14 Zlín
2014/15 Verva Litvínov
2015/16 Liberec
2016/17 Kometa Brno
2017/18 Kometa Brno

Zároveň se hráči Komety musí připravit na to, že soupeři se proti nim chtějí vytáhnout. „Jestli jsme terč pro protivníky, nebo ne, je nám jedno. Pořád si hrajeme svoje,“ podotkl čtyřiadvacetiletý gólman.

Průprava na novou sezonu se brněnskému mužstvu vydařila ve všech ohledech. „Odehráli jsme kvalitních deset zápasů. Měli jsme minimum zranění, kluci poctivě pracovali a nevyskytl se žádný problém. Příprava před startem ligy vyvrcholila čtyřmi zápasy v Lize mistrů, kde se ukázalo jakým způsobem chceme hrát. Střetli jsme se s velice kvalitními soupeři,“ zmínil Pokorný.

Zejména v zápasech Ligy mistrů se Kometa prezentovala dobrými výkony. Navzdory úvodní prohře přišly tři výhry v řadě. „První čtyři zápasy ukázaly, že tuhle soutěž bereme vážně. Kolikrát nám je podsouváno něco jiného, ale výsledky ukázaly, že chceme vyhrát každý zápas. Skupinu máme rozehranou slušně. V říjnu hrajeme dvojzápas s Zugem, proti kterému plánujeme naši dobrou výchozí pozici proměnit v postup do osmifinále,“ uzavřel Pokorný.