Stalo se. Zápas se neslavně zapsal mezi největší porážky Brna. Jenže není prostor se v tom příliš piplat. „Duel si vůbec nepřipomínáme. Kluci ho hned po konci vypustili z hlavy,“ pravil brněnský asistent trenéra Kamil Pokorný. „Pak přišlo šest výher v řadě, což byl jasný důkaz toho, že se ve vysoké prohře nebabrali,“ doplnil.

Jenže nyní nastal čas vendety. V sobotu od půl šesté večer je na programu extraligy první vzájemný duel Komety se Zlínem od vysokého přídělu. „Máme velkou motivaci odčinit debakl,“ podotkl brněnský útočník Pavel Jenyš.

Jak už zmínil Pokorný, Kometa následně šestkrát zvítězila, čímž se částečně divákům revanšovala. Jenže před reprezentační přestávkou se dostavil další zkrat.

Brno válcovalo v české hokejové klasice pražskou Spartu. Ještě čtrnáct minut před koncem vedlo o tři góly. Ale nakonec prohrálo. „Nyní už s tím nic neuděláme. Jen se musíme poučit z chyb,“ řekl Jenyš. „V tomhle ohledu přišla reprezentační přestávka asi vhod,“ dodal Pokorný.

V ní se Brňané chystali na náročný program, který je čeká. Vždyť v následujících deseti dnech sehrají pět utkání. A v horizontu tří týdnů jde o devět duelů. „Zápasy v tempu promptně po sobě určitě vítají hráči, jak je znám. Pro ně je vždy lepší hrát než jen trénovat,“ pravil Pokorný.

Jeho slova potvrzuje Jenyš. „Na tři zápasy v týdnu jsem z Ameriky zvyklý, kde jsme takový režim měli velkou část sezony,“ líčil třiadvacetiletý brněnský odchovanec. „A je to lepší. Alespoň jsme pořád v tempu, soustředím se pouze na hokej a není moc času na trénování. Všichni raději hrají utkání,“ uvedl.

Proti Zlínu vyjede pozměněný brněnský útok. „Ze hry nám vypadl jeden forvard ze současné základní sestavy,“ prozradil Pokorný, ale konkrétnější nebyl. „Z toho důvodu jsme trochu překopali lajny,“ objasnil. Po zranění s týmem už trénuje aspoň zadák Ivan Baranka.

Jeho nasazení trenéři zvažují. Tak jako tak proti Zlínu chce Kometa odčinit debakl a udržet se na horních pozicích tabulky, kde je momentálně čtvrtá. „Doufám, že na příčkách v popředí usadíme,“ poznamenal brněnský gólman Karel Vejmelka.

Reakce Komety na debakly:
Jak zareagovala Kometa na poslední tři prohry o pět a víc gólů v následujícím vzájemném zápase se soupeřem, od kterého utržila debakl:
Nezdařilá vendeta Spartě
19. leden 2016:
Sparta – Kometa 9:3
21. únor 2016:
Sparta – Kometa 5:1
Dokonalá odplata
5. únor 2016:
Kometa – Litvínov 1:6
27. září 2016:
Kometa – Litvínov 7:1
Náprava cti
2. březen 2018:
Olomouc – Kometa 7:2
22. září 2018:
Olomouc – Kometa 1:2 po náj.
Schytají to Berani?
6. říjen 2019:
Kometa – Zlín 0:7
13. listopad 2019:
Zlín – Kometa ?:?