PRODUKTIVITA. Jak prosté, ale výstižné slovo. Brňané vždy zasadili soupeři ránu ve správný moment. Navíc dostali k dispozici 25 přesilovek, z nichž využili šest. „Některé fauly ze strany soupeře byly zbytečné. Kluci v přesilovkách improvizují a jsou chytří. Podařilo se nám je k sobě vhodně poskládat,“ řekl kouč Komety Libor Zábranský. Jeho tým doma působil sebejistě. Vítkovice v Brně skórovaly jen jednou. „Když jsme měli nějaké náznaky, soupeř dostal puk ven. Moc jsme se v útočném pásmu neudrželi,“ štvalo kapitána hostů Rostislava Olesze.

DISCIPLÍNA. V zápasech v Ostravě padaly často tresty na obou stranách za potyčky. V Brně faulovali víc Ostravané, možná už z frustrace. Vítkovice posbíraly celkově 74 trestných minut, Kometa 58. „Pokud hraje tým půl zápasu v oslabení, nelze čekat, že v Brně vyhraje. Můžeme být rádi, že to skončilo 1:3,“ připomněl Bartošák nedělní výsledek a jedenáct vyloučení spoluhráčů.

Čtvrtfinálová série v číslechVýhry Komety: 3:2 v prodl., 3:2, 4:0, 3:1
· TÝMOVÉ STATISTIKY
Přesilové hry: Kometa – využití 24 % / Vítkovice – 11,76 %
Oslabení: Kometa – 17 oslabení; úspěšnost ubránění 88,24 % / Vítkovice – 25; 76 %
· INDIVIDUALITY
Nejproduktivnější hráči: Hynek Zohorna (Kometa) – 5 bodů, 2 góly + 3 asistence / Ondřej Roman (Vítkovice) – 3, 2+1
Brankáři: Marek Čiliak (Kometa) – úspěšnost zákroků 95,76 %, 1 nula / Patrik Bartošák (Vítkovice) – 91,13 %


MORÁLKA. Kometa měla navrch, a tak líp snášela vyhrocené momenty. Hráči Vítkovic cítili větší frustraci. Atakovali klíčové muže Komety, čímž se je pokoušeli rozhodit a sami se chtěli v soubojích nastartovat. „Soupeři do vás chodí v play-off, ale byly tam některé nesmyslné věci. Třeba sekání po zapískání. Šlo o chybu Vítkovic, jim to bralo síly, my jsme se soustředili na hokej,“ prohlásil brankář Komety Marek Čiliak.

ZKUŠENOSTI. Kouč Vítkovic Jakub Petr přiznal po druhém utkání, že jeho tým ještě sbírá zkušenosti v play-off. Vítkovice sice třikrát v sérii vstřelily úvodní branku, ale neodskočily na rozdíl dvou. „Minulý rok se Spartou to bylo podobné. Vždy si něco povíme v kabině po třetině. Jdeme do toho jako od stavu 0:0,“ mávl rukou Čiliak.

VYROVNANOST ÚTOKŮ. Na straně Komety bodovali útočníci ze všech čtyřech formací. Z Vítkovic si připsali aspoň bod pouze čtyři forvardi. Plus pro Kometu je, že se po desetizápasovém půstu trefila i lednová posila Petr Holík. „Hrozně mu věřím, má obrovský potenciál. Je strašně silný na puku a nečitelný pro obránce. Pomohl nám a ještě pomůže,“ sdělil Zábranský.