„Samozřejmě jsme spokojení. Loni se prodalo něco přes dva tisíce permanentních vstupenek. To je velké navýšení a číslo pro novou sezonu nemusí být konečné,“ potvrzuje technický manažer Komety Aleš Dosoudil.
Počet lístků s platností na celý ročník, které jdou do volného prodeje, klub nijak neurčuje. „Ale s jedním omezením počítat musíme. Deset procent vstupenek musí zbýt v každém zápase na fanoušky hostů,“ upozorňuje Dosoudil.
Pro zvýšení zájmu o hokejové duely modrobílých má jednoduché vysvětlení šéf Komety Libor Zábranský. „Odpovídá to nárůstu značky Kometa. Jde o projev důvěry fanoušků. Těžko v Brně najdete jiný klub, o který by lidé projevovali takový zájem,“ myslí si Zábranský.
Vedení Komety od nového ročníku rozjíždí systém místenek pro všechny vstupenky. „Byla to otázka rozšíření stávajícího počítačového softwaru,“ vysvětluje Dosoudil.
Podle Zábranského to ale nehrálo roli při rozhodování diváků, zda si koupit permanentku. „Vidím v tom spíše přirozenou návaznost na vydařenou loňskou sezonu. Lidi také táhnou nová jména jako Kamil Brabenec nebo Milan Kostourek. Fanoušci jsou v očekávání,“ je si vědom šéf Komety.
Lidé, kteří od počátku května kupují permanentky, vyžadují především místa k sezení. „Každý si chce předplatit pohodlí. Důležitým faktorem je také předkupní právo pro play-off. To je obrovská výhoda,“ líčí Dosoudil.
Vedení klubu rovněž rozdělilo vstupenky do tří cenových kategorií. „Na sezení diváci zaplatí buď sedmdesát, nebo osmdesát korun. Záleží na lukrativnosti místa. Cena na stání zůstává na padesáti korunách,“ uzavírá Aleš Dosoudil.