Klíčový úsek zápasu přišel hned na začátku, kdy se za záda Trvaje trefili Michal Kempný a Vojtěch Němec. „V první třetině to byla hra kočky s myší. Hráli jsme hodně naivně, byl to takový žákovský hokej, Kometa nás vyučovala ve všem," přiznal trenér olomouckých hokejistů Petr Fiala.

Těsně před druhou přestávkou ještě zvýšil vedení hostů navrátilec do brněnského dresu Tomáš Malec, domácí už jen snížili zásluhou Richarda Diviše. „Myslím, že diváci viděli dobrý hokej. Ukázalo se, že Olomouc bude pro každého soupeře, který sem přijede, nepříjemný protivník," prohlásil kouč Komety Vladimír Kýhos.

Na aktuálního extraligového vicemistra se na Hané přišly podívat přibližně čtyři tisícovky diváků. „Na přípravu skvělá atmosféra. Bylo to vybojované, v lize se tu bude těžce vyhrávat," ocenil brněnský útočník Jakub Koreis kvalitu Mory.

Kometa nastoupila v Olomouci bez zraněného útočníka Petra Tona, který na Rona Cupu dostal ránu pukem do nohy. „Zápas na Slovensku ještě dohrál, protože měl nohu utáhnutou v brusli, ale pak mu to pořádně nateklo," vysvětlil trenér Kýhos absenci svého kanonýra, jehož v sestavě zastoupil v elitní formaci s Tomášem Vincourem a Davidem Ostřížkem třiadvacetiletý Tomáš Vondráček.

Kometa vyhrála šestý přípravný duel v řadě a ve čtvrtek hostí Olomouc v domácí hale Rondo. „Potřebujeme do odvety přenést výkon ze třetí třetiny a zamezit výkyvům ve výkonnosti," burcoval své svěřence Fiala.

HC Olomouc – HC Kometa Brno 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 41. Diviš (Švaňhal) – 3. Kempný, 9. Němec (T. Svoboda, Káňa), 40. Malec (Vondráček). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

Olomouc: Trvaj – Houdek, Ondrušek, Skrbek, Jaroměřský, Vyrůbalík, Bartoň, Staněk – Matai, Kucharczyk, Buc – Pekr, Patera, Laš – Rác, Knotek, Švaňhal – Králík, Diviš, Zuzin – od 41. Lehečka. Trenéři: Petr Fiala a Jiří Dopita.

Brno: Falter – Dlapa, Kempný, Kuboš, Hanzlík, Dujsík, Malec – Vincour, Ostřížek, Vondráček – T. Svoboda, Němec, Káňa – Zohorna, Čermák, J. Svoboda – Dočekal, Koreis, Hruška. Trenéři: Vladimír Kýhos, Martin Pešout a Karel Beran.