„Utkání se odehrálo ve slušném tempu, fanoušky muselo bavit. Měli jsme pomalejší rozjezd, ale držela nás první lajna. Pro nás je hlavně pozitivní, že jsme znovu vstřelili pět gólů,“ pravil asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Kometa porazila silného soka ve výživném klání i přesto, že necelých čtyřiadvacet hodin předtím nastoupila k duelu ve Zlíně. Ten Brno ovládlo 5:1. „Samozřejmě pro nás tyto dva zápasy byly náročné, ale je lepší hrát než trénovat. Stejně bychom museli v pátek do haly na trénink, takže jsme rádi, že jsme si mohli zahrát,“ pravil člen famózní první formace Petr Holík, jenž dva góly vstřelil a na jeden zásah asistoval.

Elitní lajna zdeptala Třinec čtyřmi góly, tři z nich padly v přesilovkách, v nichž s první lajnou spolupracoval rakouský střelec Peter Schneider. Ten se ve třetí minutě postaral o srovnání skóre a přispěl k přestřelce. Duel totiž začal ve zběsilém tempu, za čtrnáct minut padlo šest branek, po třech na obou stranách.

Jakub Klepiš si odbyl premiéru v dresu Komety proti Hradci Králové.
Lehne si do střely i v přípravě. Kometa od Klepiše ale očekává zejména útočení

Poté se začaly činit i defenzivy, a vyniknout tak mohl i brněnský brankář Ondřej Kacetl, jenž dostal příležitost poprvé od svého hrozivého debutu v Kometě, v němž v přípravě s Olomoucí střídal po třech obdržených brankách v desáté minutě. „Dostali jsme se ve třetí třetině pod tlak a Kacetl nás podržel,“ uvedl Pokorný na adresu zkušeného gólmana, jehož jméno vyvolávali fanoušci po utkání.

Vyrovnanou bitvu rozseklo až prodloužení, v němž trefil Kometě výhru Lotyš Ralfs Freibergs. „Je dobré pro sebevědomí, že jsme teď vyhráli dva zápasy ve dvou dnech,“ doplnil Holík.

Další duel sehraje Kometa v úterý na ledě Vítkovic.

Kometa Brno - Oceláři Třinec 5:4 pp.
Třetiny: 3:3, 1:1, 0:0.
Branky a nahrávky: 3. Schneider (Mueller), 11. Holík (Mueller, Freibergs), 14. Zaťovič (Holík, Mueller), 25. Holík (Mueller, Freibergs), 62. Freibergs (Horký) – 2. Zadina (O. Kovařčík, Musil), 3. Stránský (Růžička, Gernát), 14. Stránský (Jaroměřský), 26. M. Kovařčík (Doudera, O. Kovařčík).
Rozhodčí: Čech, Ondráček – Komínek, Zídek.
Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 660.
Kometa Brno: Kacetl – Freibergs, Němec, Pyrochta, Zábranský, Gulaši, Zukal – Zaťovič, Holík, Mueller – Brabenec, Klepiš, Schneider – Valský, Rákos, Kusko – Horký, Střondala, Šoustal.