„Na to, v jaké jsme byli situaci, co jsme měli odtrénováno a že nám ještě v pátek neprošli dva hráči testem, tak bod bereme. Kluky je potřeba pochválit, jak zápas odmakali,“ zamlouvalo se asistentovi trenéra Komety Kamilu Pokornému.


Brňané postrádali hned dva členy zabijácké elitní formace Petera Muellera a Petra Holíka. Do improvizované úvodní formace se po bok Martina Zaťoviče postavil zkušený Vincour a sedmnáctiletý Jakub Brabenec. „Chci vyzdvihnout, že jsme v kádru měli pět mladých hráčů a všichni zahráli výborně,“ holedbal se Pokorný.

Jedním z mladíků v sestavě byl překvapivě i odchovanec Komety a bývalý juniorský reprezentant Filip Král, jenž zkouší štěstí v zámoří, ale při čekání na start tamější sezony načal ročník v prvoligovém Přerově a nyní naskočil za Kometu, přičemž v brněnském dresu zůstane i v následujících týdnech.

Fotbalisté Jablonce restartovali fotbalovou sezonu pátečním zápasem 7. kola FORTUNA:LIGY doma s Brnem.
Zbrojovka poprvé v sezoně vyhrála a odpoutala se ode dna tabulky

Hned v prvním klání po návratu do brněnské sestavy si připsal bod za asistenci u první trefy. „Domluva s Kometou se upekla hodně rychle a jsem rád, že za ní můžu hrát. Na začátku zápasu jsem byl trochu nervózní, ale postupně jsem se uklidnil a jak zápas plynul, cítil jsem větší důvěru od trenérů,“ uvedl pro klubový web jedenadvacetiletý zadák původem z Blanska.

Oba celky se střetly po mučivé době bez soutěžního duelu. Kometa odehrála první utkání po sedmadvaceti, Třinec dokonce po bezmála padesáti dnech. „Herní přestávka se na nás podepsala, lacinými góly jsme soupeři dovolili, aby se vrátil do hry. Jsme ale rádi za bod navíc. Bylo vidět, že kluci chtěli hodně vyhrát,“ uvedl kouč Třince Václav Varaďa, jehož svěřenci vyhráli všechny tři své duely v této sezoně.

Kometě patří po třech kláních se ziskem třech bodů desátá příčka rozhárané extraligové tabulky, ovšem společně s Třincem a Vítkovicemi má odehráno nejmíň duelů v soutěži. Tento týden čeká Brno porce čtyř zápasů, jako první se utká v pondělí od šesti hodin večer na domácím ledě s posledním Litvínovem, který jako jediný celek soutěže zatím nemá ani bod.

Oceláři Třinec - Kometa Brno 4:3 pp. 
Třetiny: 0:0, 3:2, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 27. Chmielewski (Kundrátek, Jaroměřský), 31. P. Vrána (D. Musil, M. Stránský), 33. Zadina, 62. M. Stránský (Zadina, Gernát) – 37. Střondala (Plášek ml., F. Král), 38. Vincour (O. Němec, Zaťovič), 60. Vincour (Zbořil, Klepiš).
Oceláři Třinec: Štěpánek – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Zadina, Marcinko, Jašek – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Dravecký (A) – Hrňa.
Kometa Brno: Vejmelka – Freibergs, O. Němec (A), Gulaši, F. Král, Pyrochta (A), Zbořil, Kowalczyk – Zaťovič (C), Brabenec, Vincour – Kunc, Klepiš, Schneider – Valský, Rákos, Kusko – Plášek ml., Střondala, L. Horký.