Kometě nepomohl v utkání ani fakt, že svého protivníka přestřílela 39:30. „Byli jsme šťastnější v koncovce," radoval se po utkání ze tří bodů domácí trenér Zdeněk Venera.

Rozhodující část utkání přišla v druhé desetiminutovce prostřední třetiny, kdy domácí nastříleli Kometě tři branky a v podstatě rozhodli o svém vítězství. Ve všech měl prsty Petr Sýkora, který první gól vstřelil a na další dva nahrál Tomáši Zohornovi. „První útok zápas rozhodl. Největší podíl na výhře má brankář Karel Vejmelka, který nás podržel ve chvílích, kdy nás Kometa mačkala," ocenil výkon pardubického muže s maskou Venera. Vejmelka lovil puk z branky pouze šest minut před koncem, kdy ho překonal ranou do horního rohu branky hostující Jan Hruška.

Kometu srazily v kritické desetiminutovce i dvě individuální chyby. U první branky obral Sýkora váhajícího brněnského beka, při třetí trefě těsně před pauzou Tomáš Zohorna potrestal špatnou rozehrávku brankáře Faltera. „Do zápasu jsme vstoupili s respektem, uvědomovali jsme si sílu soupeře. Neodehráli jsme špatné utkání, měli jsme několik šancí, ale bohužel jsme udělali dvě hrubé chyby a ty nás stály zápasy," připustil po utkání asistent hostujícího trenéra Karel Beran.

Kometa se snažila nepříznivý vývoj duelu zvrátit po snižujícím gólu Hrušky, kdy stáhla Faltera a nasadila šestého hráče do pole, výhru domácích však potvrdil do opuštěné branky čtvrtým zásahem Jan Starý. „Obě mužstva se vydala ze všech sil, hráči toho měli po třech zápasech za sebou dost," ocenil přístup hráčů Venera. Pardubice tak v extraligové tabulce na Kometu dál dotírají, na pátém místě ztrácejí na Brňany šest bodů, ale mají ještě jedno utkání k dobru.

Tříbodový odstup Komety na třetí pražskou Spartu se nezměnil, jelikož Pražané nenavázali na nedělní drtivou výhru 8:2 právě v Brně a podlehli doma nováčkovi z Olomouce nečekaně 0:1.

V dalším utkání se brněnští hokejisté představí v neděli dvacet minut po páté hodině odpoledne na domácím ledě proti sedmé Plzni.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Kometa Brno 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. P. Sýkora, 38. T. Zohorna (P. Sýkora, Gregorc), 40. T. Zohorna (P. Sýkora), 60. Starý (Radil, Nahodil) – 54. J. Hruška (P. Ton).

Rozhodčí: Fraňo, Horák – Kis, M. Svoboda.

Vyloučení: 7:6. Bez využití.

Diváci: 10.194 (vyprodáno)

Sestavy:

Pardubice: Vejmelka – Čáslava, Gregorc, Korím, Benák, Čutta, Píša – P. Sýkora, T. Zohorna, Cetkovský – Radil, Nahodil, Starý – Gašparovič, Marcinko, Semorád – Půhoný (41. Kňazev), Kaut, Rod. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Brno: Falter – Vágner, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Kuboš, Dlapa – Ton, V. Němec, J. Hruška – H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II – Vondráček, Dočekal, Burian – Holec, Ostřížek, Mrázek. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.