Už v osmé vteřině jim totiž ujel domácí Šimánek a povedeným blafákem nedal Trvajovi šanci. Zpackaný nástup jako by předznamenal brněnský osud v utkání. Modrobílí prohráli 1:3 a nezvládli páté přípravné klání z osmi letošních. V zápase se blýskl dvěma brankami domácí útočník Lukáš Květoň.

Na ledě Mountfieldu chyběl brněnský matador Jiří Dopita, kterého do utkání nepustila naraženina po nastřelení pukem. „Blíží se start extraligy. Proto raději nechtěl nic riskovat,“ tlumočil jeho stav spoluhráč Radek Procházka.

Do brněnské sestavy se naopak vrátil Jaroslav Svoboda, který se před novou sezonou zatím představil jen v úvodním duelu v Bratislavě. „Měl jsem nějaké potíže v horní části těla. Nerad bych to rozváděl. Ale už je všechno v pořádku,“ ujistilo pravé křídlo.

České Budějovice byly v zápase důraznější, i v dalších minutách častěji zaměstnávaly soupeřova gólmana. Trvaj měl spoustu práce, v 25. minutě fantasticky zlikvidoval dvě Kuchejdovy šance.

Kometa však udeřila v polovině zápasu. Při přesilovce dobře rozebrala budějovickou obranu, obránce Malec si najel z druhé vlny mezi kruhy a přesnou bombou srovnal na 1:1. Jenže to bylo od Jeřábkova týmu vše. Další branku už nepřidal, a v přípravě se v ofenzivě i nadále trápí.

Za pět minut domácí Mikeska využil dvojnásobnou přesilovku, když domácí totálně vyšachovali brněnskou obranu. V závěru pojistil vítězství svěřenců kouče Františka Výborného Květoň, který využil hrubku gólmana Trvaje. S domácími slavil výhru také obránce Josef Melichar, jenž se s Mountfieldem dohodl na dvanáctizápasovém extraligovém azylu, po němž zamíří do švédského Linköpingu

„Potěšilo mě, že Budějovice mají zájem, abych za ně hrál. Mohl jsem jít i jinam, ale doma je doma,“ zářil zkušený zadák.

Kometu před startem nejvyšší soutěže čekají už jen dva přípravné zápasy. V úterý jede do Pardubic, v pátek se znovu utká s Českými Budějovicemi.

HC Mountfield Č. Budějovice – HC Kometa Brno 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Šimánek (Snopek), 34. Květoň (Gulaš, Ptáček), 56. Květoň (Šimánek) – 29. Malec (Hruška, Kvapil).Vyl. 3:6, využ. 1:1. Rozhodčí: Ondřej – Kreuzer, Polonyi. 1200 diváků.

Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc – Šimánek, Mikeska, Kuchejda – Gulaš, Langhammer, Květoň – Mertl, Kašpařík, R. Pšurný – Martynek Červený, Burian (41. M. Pšurný). Trenéři Výborný a Kupka.

Brno: Trvaj – Houdek, Bičánek, Mojžíš, Stehlík, Richter, Malec, Protivný, Zubíček – Erat, Brabenec, Dlouhý – Veselý, Procházka, Hubáček – Kvapil, Hruška, Pospíšil – Jaroslav Svoboda, Huml, Jakub Svoboda. Trenéři Jeřábek a Lubina.