Proto v táboře Brňanů nepanuje uvolněná atmosféra. „Kdybych měl použít jedno slovo, tak průměr, protože přesně vystihuje naši první půlku sezony. Představovali jsme si o šest bodů víc. Víme, že byly zápasy, kdy jsme mohli vyhrát, ale prohráli jsme,“ sumarizoval asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Brněnský tým doplácí především na dva nešvary. Prvním je střelecká bída. V ofenzivě se totiž Kometa až příliš spoléhá pouze na první úderné trio Peter Mueller, Martin Zaťovič a Petr Holík. Především posledně jmenovaný zažívá vydařenou sezonu. V šestadvaceti duelech zaznamenal sedmadvacet bodů. Pověstnými se stávají jeho geniálně narýsované přihrávky, o kterých může Peter Mueller skládat sonety.

Kometa potřebuje, aby se přičinili i ostatní. „Věřím, že se kluci zvednou. Na tréninku pracují tvrdě a dobře. S příchodem Martina Erata a Tomáše Plekance se určitě zlepší produktivita,“ tvrdil Pokorný.Pro zvětšení klikněte.

Měl pravdu. Hvězdné duo zasáhlo do posledních dvou zápasů, ve kterých Kometa nasázela sedm branek. První góly zaznamenali Luboš Horký a Martin Dočekal. Brno navíc v šestadvacátém utkání v sezoně na ledě Zlínu vyhrálo 4:1. Poprvé v aktuálním ročníku o víc než dva góly.

Druhý problém představuje vylučování. „Děláme zbytečné a hloupé útočné fauly,“ láteřil Pokorný.

Hráči Komety se často nechávají vylučovat za fauly v útočném pásmu. O čemž může povykládat Alexandre Mallet. „Tohle si říkáme neustále dokola. Nevím, proč je děláme… Jako by jsme neposlouchali,“ kroutil hlavou obránce Komety Tomáš Bartejs.

Nicméně první polovina sezony není pro Kometu příliš podstatná. Jde o načasování správné formy do play-off a na to mají v Brně ještě dostatek času. „Není slabého týmu v extralize, tabulka je extrémně vyrovnaná,“ uvědomoval si brněnský bek Ondřej Němec.

S příchodem Erata a Plekance se Kometa posouvá na vyšší úroveň, což ukázala v posledních dvou kolech. Doma se Spartou sice padla, ale výkon v prvních čtyřiceti minutách byl dobrý. Následně přejela Zlín.