Semifinálová série play-off je tak srovnaná na 2:2 na zápasy. Brněnský tým ve všech soubojích s Libercem musel dotahovat. Třikrát dostal gól už v první třetině, což se mu stalo i v obou domácích duelech. „Dobývat jejich branku, kterou navíc střeží ve skvělé formě chytající Roman Will, není sranda,“ potvrdil útočník Komety Martin Dočekal.

Kometa vs. Liberec.Stahovat ztrátu proti vítězovi základní části opravdu není lehká šichta. Momenty pravdy, kdy tým prostě musí vstřelil gól, ukazují charakter a sílu mančaftu. Necelé čtyři minuty vedl úřadující mistr v sérii s Libercem. „Ale skóre je 2:2. Nikoho nezajímá, kdo jak dlouho vedl. Nejdůležitější je vždy jen konečný výsledek,“ bědoval liberecký lapač Will.

Na severu Čech po druhém nezdaru v sérii panuje velké rozčarování. „Už před duelem jsem klukům v kabině říkal, že každá chyba, detail, může rozhodnout. Vyhrávali jsme 2:1, ale dvakrát za sebou jsme rychle zaváhali a padli jsme… Bohužel. Teď jedeme domů. Tam je naše výhoda,“ krčil rameny ostřílený bek Tygrů Ladislav Šmíd.

Tři ze čtyř zápasů musel o vítězi rozhodnout nastavený čas po základní hrací době. Pro oba týmy jde o nesmírně náročné bitvy. Šmíd věří, že jeho tým bude mít v klíčových chvílích víc sil. „Pořádně jsme se připravili, máme natrénováno. Hrajeme parádně na puku a jsme brusliví. Jsme nejkvalitnější celek v extralize. Za tím si stojím,“ sdělil.

Jasně. Bílí Tygři opanovali základní část extraligy. Celou sezonu podávali stabilní výkony. Herní pojetí mají založené na rychlosti a promptní kombinaci. Zkrátka aktivita, aktivita a zase aktivita. Jenže v Brně se Liberec prezentoval poněkud jinak. „Nehrál svůj klasický hokej. Soustředil se především na taktiku,“ všiml si brněnský brankář Marek Čiliak změny strategie soka.

To svěřencům kouče Filipa Pešána vyšlo ve třetím duelu série, kdy vyhráli 2:1 na jihu Moravy. Ve čtvrtém utkání se nechali vlastní vinou rozhodit. Zejména ve druhé třetině se pouštěli do potyček. „Toto ale spíš nahrává Brnu, které chce hru kouskovat. Snaží se nás vyhecovat, vyprovokovat a vyndat z tempa. Musíme se poučit,“ řekl Šmíd.

S touhle taktikou vyhořel ve čtvrtfinále Hradec Králové a místo zápasů o Masarykův pohár se sluní na dovolené.

Pokud se Liberec soustředí jen sám na sebe, představuje pro Kometu nesmírně tvrdou překážku. Jenže parta okolo kapitána Leoše Čermáka je skvadra bojovníků, která v posledních třech vyřazovacích částech padla jen šestkrát, když se počítají i dvě letošní výhry Tygrů.

Manuál, jak porazit v play-off svěřence Libora Zábranského, zatím nikdo nenapsal.