Se šestibodovým náskokem prožije Kometa třítýdenní extraligovou pauzu. V posledním zápase před olympijskou přestávkou udolala Mladou Boleslav 4:2 a dvě kola před koncem opět navýšila náskok na poslední místo.

Na Kladno, které prohrálo se Spartou 2:4, má k dobru šest bodů. Naopak Boleslav porážkou v Rondu téměř definitivně ztratila šanci na play off. Teoreticky se může dotáhnout jen na pražskou Slavii.

Na zápas bude rád vzpomínat brněnský útočník Petr Hubáček. Ten ve 14. minutě pěkným švihem poslal Kometu do vedení a poprvé po návratu do Brna skóroval. Navíc si připsal stou branku v extralize. „Jsem rád, že to ze mě spadlo. Hráči se při sezoně obvykle stává, že třeba v šesti osmi zápasech nedá gól. Ale přestup ještě znásobil očekávání,“ líčil Hubáček svou úlevu.

Kometa rozhodla o vítězství ve druhé třetině během 32 vteřin. A pomohly jí k tomu dvě trefy obránců. Nejprve Bičánek ranou od modré poslal na střídačku gólmana Schwarze. „Ve výkonech obou brankářů byl markantní rozdíl. Sasu Hovi by takové góly nepustil,“ kritizoval asistent boleslavského kouče Jiří Šejba svého gólmana. Boleslavský náhradník Valent se ani nestačil rozchytat a musel lovit puk ze sítě. Bekhendovou polostřelou jej zdálky překonal Ovčačík. „Konečně se ke mně přiklonilo štěstí,“ lebedil si sváteční střelec.

„Ty dva slepené góly poslaly Boleslav do kolen,“ měl jasno brněnský kouč Vladimír Jeřábek.

Boleslav už se k většímu náporu nezmohla. Boháč sice snížil, ale v 50. minutě si brněnský Erat v rohu pohrál s obránci a naservíroval puk úplně volnému Divíškovi. Ten mířil přesně pod břevno.

Kometa znovu navýšila náskok na Kladno a olympijskou hlavu může trávit s čistou hlavou. Tým ve středu odjíždí na čtyřdenní soustředění do Špindlerova mlýnu. Žádné tréninkové galeje ani několikafázový program ho však nečekají. „Chceme na pár dní na hokej úplně zapomenout a budeme hlavně regenerovat,“ usmíval se kouč Jeřábek.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 4:1
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0
muž zápasu: Hubáček

Brno: Hovi – Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Kempný, Mojžíš, Ostrčil, Richter – R. Erat, Dopita, Dlouhý – Šindel, Divíšek, P. Hubáček – J. Svoboda, Huml, Brabenec – Korhoň, R. Procházka, Vondráček. Trenér: Jeřábek.

Mladá Boleslav: Schwarz (27. Valent) – Šterbák, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Kasík, Jindra, Duben, Čížek – Bahenský, Král, Sup – Fabuš, Kracík, Macho – Gajovský, D. Vrbata, Handlovský – Nouza, T. Sýkora, Boháč. Trenér: L. Bukač ml.

Branky a nahrávky: 14. Hubáček (Ovčačík), 27. Bičánek (Erat, Dopita), 28. Ovčačík (Novák, Hubáček), 50. Divíšek (Erat, Dlouhý) – 32. Boháč (T. Sýkora). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Hubáček: Stý gól? Ve třiceti se není čím chlubit

Brno /ROZHOVOR/ – V deseti zápasech po návratu do brněnské Komety vyšel střelecky naprázdno. V tom jedenáctém se hokejista Petr Hubáček konečně trefil. Ve čtrnácté minutě úvodní třetiny propálil brankáře Mladé Boleslavi Marka Schwarze. Zároveň si úspěšnou trefou připsal v extralize gól s pořadovým číslem sto. „Není co slavit. Ve třiceti letech se není čím chlubit,“ smál se třicetiletý útočník.

Oddechl jste si po první trefě za Kometu?
Je obvyklé, když má člověk šňůru zápasů, ve kterých se střelecky trápí. Většinou to bývá v průběhu sezony, jenže tohle čekání bylo opravdu dlouhé, hlavně kvůli mému přestupu a celkovému očekávání. Když duely bez gólů přibývají, tak člověku není zrovna hej. Jsem rád, že jsem to prolomil, snad se brzo trefím znovu.

Těch šancí ke skórování jste měl tentokrát víc…
Popravdě z tohoto zápasu mám hodně dobrý pocit. Byl to den, kdy jsem byl na puku víc než obvykle. Snad mi to po té pauze půjde podobně, i když jsem tentokrát pár dalších šancí neproměnil.

Čemu přičítáte svůj dobrý pocit?
Hlavně tomu, že jsem byl dost ve hře. Přesun do Brna byl pro mě těžký především z pohledu hokeje samotného. Byl jsem zvyklý hrát víc s pukem, ve Vítkovicích jsme prakticky jen útočili. V Brně je styl jednodušší.

Na Kladno máte náskok šesti bodů. Čekal jste něco podobného, když jste do Komety přicházel?
Když jsem tady byl podívat na začátku prosince proti Třinci, ztrácelo se patnáct bodů. V tom zápase Kometa chytla sérii, která v podstatě šlape až doteď. Tohle je styl hokeje, díky kterému mančaft dělá body. Nejde o to soupeře přehrát, ale ubojovat a mít všechno podpořené výborným výkonem gólmana. Takový styl soupeřům nevyhovuje. Pokud se chceme zachránit, musíme jít dál stejnou cestou. V létě bude prostor pro zlepšení.

Co budete dělat v olympijské přestávce, která teď začíná?
Jedeme na čtyři dny s celým týmem na hory do Špindlerova Mlýna. Toho delšího volna si užijeme, dáme nějaký pivko. Lyže máme zakázané, takže vyjedeme jen na běžky, ať máme taky nějaký pohyb. Na hokej nebudeme vůbec myslet, až potom navážeme normálními tréninky.