Známé klišé o domácí tvrzi se v roce 2014 hokejistům brněnské Komety bortí. Po silných celcích Sparty a Třince si tři body z jihomoravské Kajot Areny odvezly po vítězství 3:2 také Karlovy Vary. Ty naopak v letošních zápasech ještě nedostaly víc než dvě branky a rázně se vrací do bojů o umístění v elitní desítce.

Kometa se nezmohla na víc než na dvě trefy v závěru třetin. Vojtěch Němec se prosadil na samém konci první, navrátilec po zranění Jakub Svoboda dal čtyřicet vteřin před koncem Kometě planou naději. „Vary na nás byly výborně připravené. Hrály na hranici faulu, s držením, hákováním. Proti tomu se těžko něco tvoří. Proto jsme se ani nedostali tolik do šancí," mrzelo domácího kouče Vladimíra Kýhose.

Energie v posledních zápasech soupeře neničí pohlednou hrou, ale účinnou destruktivní taktikou. „Výborně bránila střední pásmo a hrála na brejky. Chyběl nám důraz před brankou, navíc nás srazil nešťastný gól," litoval domácí autor dvou gólových přihrávek Jan Káňa.

Důležitou trefu na 2:1 vstřelil karlovarský Tomáš Micka zpoza branky. „A pak místo našeho tlaku v přesilovce dostaneme gól," doplnil mladý útočník.

Hostující trenéři si mnuli ruce nad účinnou strategií, která otupila brněnské útočné snažení. „Nechtěli jsme jen bránit. Kometa by nás zatlačila, proto jsme hráli aktivně. Před třetí částí jsme si řekli, že chceme vyhrát za každou cenu," prohlásil karlovarský asistent trenéra Jaromír Kverka.

Jeho tým vyhrál na ledě soupeřů čtyři z posledních šesti zápasů a od desáté příčky jej dělí jen čtyři body. O jeden méně ztrácejí na Pardubice, nedělního protivníka Komety.

Jihomoravský celek klesl na pátou příčku za rozjeté Vítkovice. „Nacházíme se v období, které nám tolik nesedlo. Je to i tím, že se někteří kluci vracejí do sestavy, ještě nejsou rozehraní," tvrdil brněnský bek Tomáš Žižka, který pro tento zápas převzal kapitánské céčko po zraněném Leoši Čermákovi.

Na marodce vystřídal kromě Jakuba Svobody také Jakuba Koreise. „Ten dva týdny netrénoval. Kuba Svoboda byl zase několik měsíců mimo. Sestava se mění, ale na to se nechci vymlouvat," podotkl brněnský trenér.

Další zápas v Pardubicích, které po porážce 2:6 od Sparty vypadly z elitní desítky, čeká Kometu v neděli od pěti hodin odpoledne.