V metropoli vytvořili „domácí“ atmosféru a dopomohli Brnu k další výhře. Kometa porazila pražskou Slavii 4:3 po prodloužení. Vysočanská hala prožila dlouhý večer. Vždyť jen první třetina utkání trvala 38. minut.

A v té se lépe dařilo hostům. Kometa využila prohřešků slávistických hráčů a v 7. minutě otevřela skóre bouřlivého duelu. Při přesilovce 5 na 3 se trefil kapitán Jiří Dopita a o minutu později přidal přesnou trefu i Kamil Brabenec.

Slavia však tuhle situaci dobře zná a pouhých 23 vteřin před první sirénou otupila energii hostí. Na 1:2 upravil Lukáš Krenželok.

Šest příček v extraligové tabulce a 11 bodů dělilo před zápasem oba týmy. Třetímu Brnu se však v posledních třech utkáních na ledu soupeřů nedařilo. Slavia naopak dotáhla tři domácí duely do vítězného konce. Navíc v posledních pěti zápasech třikrát otočila nepříznivé skóre. „Je to hodně důležité pro sebevědomí mužstva,“ říkal už před úternímvečerem slávistický kouč Vladimír Růžička. Jakoby až dvougólové manko dokázalo probudit slávistického lva.

A stejně tomu bylo i tentokrát. Ve 30. minutě vyrovnal Tomáš Micka. O čtyři minuty později pak vedení zařídil Vladimír Růžička mladší. Jenže Kometa nakonec oplácela stejnou mincí, jakou se v závěru první třetiny vytasili domácí hokejisté a 77 vteřin před koncem třetího dějství srovnala. Rozhodující čtvrtý gól potom ve třetí minutě nastavení vstřelil Radek Dlouhý.

Slavia tak další obrat do vítězného konce nedotáhla „Když dáme tři čtyři góly, máme poměrně hodně velkou šanci uspět, protože Míra Kopřiva chytá výborně a mužstvo mu věří,“ vykládal před zápasem Růžička. Tři góly tentokrát stačily pouze na jediný bod. Slavia si může spravit chuť už ve čtvrtek – na domácím ledě hostí Litvínov. Kometa v pátek přivítá Třinec.