4. KOLO
HC Vítkovice Steel – HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. J. Káňa I (Burger, Valčák), 33. J. Káňa I – 15. Koreis (Burian), 23. Kuboš (Burian, Žižka), 44. J. Káňa II (Jan Hanzlík, Čermák). Rozhodčí: Mikula, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc Kempný (Brno) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 5132.
Sestavy:
Vítkovice: Šindelář – Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Pastor, L. Kovář, Dudáš – J. Káňa I, Burger, Valčák – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Strapáč – Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Brno: Trvaj – Kováčik, Jan Hanzlík, Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – Jenyš, Čermák, J. Káňa II – T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda – Dočekal, Koreis, Burian – Vondráček, Němec, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Domácí Jan Káňa Brňanům po celý zápas vzdoroval. Odpověděl na úvodní branku Jakuba Koreise i na druhý gól Petra Kuboše. „Měli jsme štěstí, že nás Vítkovice ve druhé třetině nepotrestaly za fauly a vyloučení. Měly tlak i šance, ale nás podržel brankář Trvaj. Pomohla nám přestávka mezi druhou a třetí třetinou," připustil brněnský asistent trenéra Martin Pešout.

Na začátku třetího dějství sehráli dobře přesilovou hru Leoš Čermák s Janem Hanzlíkem a tentokrát brněnský Káňa si vzal střelou do odkryté branky poslední slovo v zápase.

Pro jedenadvacetiletého útočníka, který zastupuje zraněného Libora Pivka, se jednalo o premiérovou extraligovou trefu. „Honza Hanzlík střílel, od nějakého vítkovického hráče se puk odrazil ke mně a já už do něj potom jenom bouchl," usmíval se autor rozhodujícího gólu.

Právě přesilové hry se Kometě oproti předchozímu domácímu utkání proti Chomutovu dařily. V duelu využila dvě. „Měli jsme také dost přesilovek, ale z naší strany tam byl malý, respektive žádný tlak. Brno naopak v přesilových hrách dvě branky dalo, a proto má tři body," neskrýval zklamání domácí stratég Peter Oremus.

V utkání se dařilo hráčům, kteří v minulosti prošli právě Vítkovicemi. O druhý brněnský zásah se postaral obránce Kuboš, 29 úspěšných zásahů si připsal brankář Jiří Trvaj.

Zkušený gólman odmítl ve třetí části třetí vyrovnání domácích, když vychytal samostatný únik Vladimíra Svačiny. „Chtěli jsme si hlavně pohlídat vítkovické brejky, a to se nám celkem podařilo. Do pár šancí jsme sice domácí pustili, ale při těch nás perfektně podržel Jirka Trvaj," pochválil svého brněnského spoluhráče Káňa.

Další utkání sehraje v tabulce čtvrtá Kometa v úterý doma proti Liberci.