„Oceláři venku nepředvádí tak útočný hokej jako doma, přesto jsou hodně nebezpeční. Čekají na chybu a brejk využijí. Mají na to typy hráčů,“ vyzdvihl brněnský kouč Vladimír Jeřábek přednosti soupeře.

Ocelářské útočné choutky má v brance zarazit Sasu Hovi. Ten se do základní sestavy vrací po dvouzápasové odmlce. „Samozřejmě chci chytat pořád, přesto jsem chápal, že nastupoval Jirka Trvaj. Má výbornou formu. Před Slavií nedostal tři zápasy v řadě gól,“ chválil svého kolegu i konkurenta.

Brněnský útok sice neudivuje ligu počtem nastřílených branek, přesto má v poslední době nebezpečnou zbraň. Hruškovu formaci s Kvapilem a Veselým na křídlech.

První dva nezastavilo ani zranění parťáka Baleje, který si zlomil ruku. Veselý dva nejproduktivnější články mužstva úspěšně doplnil. „Samozřejmě jsme dumali, koho k nim. Nechtěli jsme rozbít další útoky. Ondra Veselý může hrát zprava i zleva. Obě křídla hrají dopředu, takže do obrany se teď spíš stahuje Radim Hruška. Ale když zaútočí, Ondra jej zastoupí,“ liboval si Jeřábek.

Kvapil válí

Reprezentant Marek Kvapil navíc bodoval v osmi posledních utkáních v řadě. „Vždycky v sezoně se dostanete do úseku, kdy tým táhne nějaká lajna. Ale jediný útok těžké zápasy neovládne sám, proto jsem rád, že branky na Slavii zařídily tři útočné řady,“ vrátil se kouč k výhře v O2 Areně, do níž dorazilo až devět tisíc fandů z Brna. „Nádherný zážitek. Patří jim velký dík,“ povídal Jeřábek.

Několikaminutovou děkovačku si užíval také Sasu Hovi. „Cítil jsem se, jako bychom vyhráli titul, přitom jsme teprve v polovině soutěže,“ smál se.

Ještě větší atmosféru možná zažije při lednovém venkovním utkání Komety v Pardubicích. „Bude to hodně zajímavé. Vzpomenu si na dětství ve Finsku. Jako malý kluk jsem byl na ledě od rána do večera,“ líčil Hovi.

Teď se soustředí na bitvu s Oceláři. Ti v úterý po prohráli na ledě vítkovického lídra soutěže těsně 2:3 a zůstávají na druhé pozici. Kometa se na ně v případě vítězství dotáhne. Zápas před kamerami České televize startuje v 18.10 hodin.