Cestu za jasným vítězstvím odstartoval Petr Holík premiérovou trefou v dresu Komety. Stalo se přesně to, co domácí potřebovali. Lednová posila se totiž chytla střelecky a prosadila se poprvé v desátém zápase extraligy po přesunu do Komety z Mladé Boleslavi. „Samozřejmě mi to pomůže, člověk to v hlavě trochu má. Ale snažil jsem se být klidný a za gól jsem rád,“ prohlásil šestadvacetiletý centr. 

Vítkovicím srazila hlavu nedůslednost před vlastní brankou. V sedmé minutě Holík nadvakrát propálil bekhendem Patrika Bartošáka. Za dvě minuty se gólově přidal opět nadvakrát dorážející Tomáš Vincour. Holík mu poslal pohotově přihrávku zpoza branky.

Stejně jako v únorovém přípravném utkání s ruským Soči Alexandre Malletovi. „Ale že by šlo o oblíbenou pozici? Určitě ne. Vyplyne to vždy ze situace. Teď jsem jel na nahozený puk, akorát dobře se to dorazilo, pro mě bylo jednoduché nahrát,“ hlásil Holík. 

V závěru první části završil výbornou třetinu Jan Hruška, který si počkal, vybruslil Bartošáka a zavěsil. „Sice to zní teď blbě, ale před zápasem jsem se cítil výborně. I pár zákroky jsem se chytl. Říkal jsem si, že to půjde. Ale bohužel tam prošla jedna dorážka, druhá. A při třetí trefě byli dva hráči sami přede mnou. Nemyslím si, že mně utkání vyloženě nesedlo, spíš první třetina sedla Kometě abnormálně,“ povídala gólmanská jednička Vítkovic. 

Zdroj: Deník/Petr Musil

Radost brněnských fanoušků po čtvrté brance Komety.

Tři góly v první třetině z deseti střel už byly na čtyřiadvacetiletého hostujícího brankáře moc a střídal. Místo Bartošáka nastoupil do druhé dvacetiminutovky Daniel Dolejš. „Řekl jsem si sám, že chci ze zápasu odejít, protože se taky musím nějak připravit na další den. Nebylo by to ničemu platné. A tým to mohlo nakopnout, i když se tak nestalo,“ sdělil Bartošák. 

Za 22 minut bylo po utkání. Dolejše pro změnu krátce po přestávce hned uvítal brankou z přesilovky Martin Erat. „Jsme hodně spokojení s tím, že jsme druhou a třetí třetinu soupeře nepouštěli do šancí. Důležitý byl pro nás čtvrtý gól z přesilovky. V závěru jsme se soustředili i na to, abychom Čilimu pomohli k nule,“ mínil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Kometa si výsledek pohlídala, v sérii vede 3:0 na zápasy a získala mečbol. „Vypadá to velmi jednoznačně. Samozřejmě jako každý trenér musím věřit. Pro mě a mužstvo je teď největší cíl vrátit sérii do Ostravy. Všichni kolem vítkovického hokeje i fanoušci si to zaslouží. Můžu slíbit, že pro to uděláme maximum,“ dodal hostující kouč Jakub Petr.

Zajímavosti:
- Při startu série oslavil kapitán brněnské Komety Leoš Čermák čtyřicátiny. Přidejte jednu nulu a tolik utkání odehrál v dresu Kometu. Čtyřstý duel byl pro něj vítězný.
- Před utkáním byl pod strop DRFG Areny vyvěšený dres bývalého brněnského obránce Františka Mašlaně, který s Kometou získal všech jedenáct československých titulů a v únoru oslavil 85 let.
- Brankář brněnské Komety Marek Čiliak vychytal sedmou nulu v play-off extraligy.

Zdroj: Deník/Petr Musil

Vyvěšování dresu Františka Mašlaně.

Kometa Brno – Vítkovice Ridera 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. P. Holík (Zaťovič), 9. Vincour (P. Holík, Štencel), 19. J. Hruška (Zaťovič, Štencel), 22. M. Erat (H. Zohorna, J. Krejčík). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 3:0.

HC Kometa Brno:Čiliak - O. Němec, Štencel, J. Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Vincour, P. Holík, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Haščák, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček

HC Vítkovice Ridera:Bartošák (21. Dolejš) - Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Výtisk, Urbanec - Dej, Lev, Olesz - Kucsera , O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Mahbod, Bartovič - Szturc, Š. Stránský, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka