Vítězství se ale nerodilo snadno. Po první bezbrankové třetině otevřeli skóre v té druhé domácí. Prosadil se bývalý brněnský útočník Lukáš Nahodil. Jenže kohoutí vedení netrvalo příliš dlouho. Přesně jen čtyřiatřicet vteřin. Tomáš Plekanec našel osamoceného Luboše Horkého a bylo to 1:1.

Obrat dokonal ve dvaačtyřicáté minutě třetího dějství kapitán Martin Zaťovič a o tři minuty později jistil výhru gólem Jan Hruška.

Brňané si tak z posledních šesti extraligových zápasů připsali páté vítězství a v tabulce poskočili na třetí příčku.

V dalším utkání přivítají na domácím ledě v neděli od půl šesté večer druhý Liberec.

HC Olomouc - Kometa Brno 1:3

Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2.

Branky a nahrávky: 29. Nahodil (Burian) – 29. L. Horký (Plekanec), 42. Zaťovič (Kusko, Malec), 45. Hruška.

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan.

Diváci: 5 500.

Střely na branku: 30:26.

Střely mimo: 17:10.

Zblokované střely: 10:17.

Vyloučení: 3:2.

Využité přesilovky: 0:0.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, A. Rutar – Ostřížek, Klimek, V. Tomeček – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Olesz – Hecl, Skladaný, Kořenek.

Kometa: Vejmelka – Pyrochta, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, L. Horký – Orsava, Hruška, Lev – Kucsera, Kusko, Jenyš.