„Samozřejmě nám chybí pár kluků, ale v této soutěži na každé mužstvo přijde slabší chvilka. Prohráli jsme zápasy o branku, což je sice horší než prohrát větším rozdílem, ale neděláme z toho žádnou tragédii. Na každé mužstvo přijde v soutěži krize,“ zdůraznil sportovní ředitel Jaroslav Medlík.

Brňané chtějí utnout útlum hned v zárodku. Už dnes v půl šesté večer v Českých Budějovicích. Proti týmu, který si svátky „užívá“ podobným způsobem. Jihočeši prohráli pět z posledních šesti zápasů, ale v Třinci vydolovali bod za porážku 3:4 v samostatných nájezdech. „Výkon byl slibný,“ liboval si kouč Mountfieldu František Výborný, který počítá s kompletním kádrem. „Teď před námi stojí velká výzva, z níž musíme vytěžit co nejvíce bodů,“ narážel na šňůru tři domácích bitev, kterou načne souboj s Kometou.

Venkovní vzpruha

Tu naopak čeká cestování po republice a tři venkovní zápasy. Podle brněnského kapitána Kamila Brabence tým paradoxně může cizí prostředí nakopnout. „Venku můžeme hrát trošku jednodušeji a nejsme pod takovým tlakem,“ prohlásil Brabenec.

Jeho tým se v poslední době trápí v útoku, navíc ho zrazuje i dříve výstavní obrana. „Každý zápas prohráváme o jeden gól, což špatně působí na psychiku hráčů. Těsné porážky se na nás valí,“ posteskl si kouč Vladimír Jeřábek.

Do sestavy stále nemůže zařadit Dopitu, Baleje, Zubíčka i Petra Hubáčka. „Peťa do hry naskočí asi jako první. Jenže nejdřív až v nedělním zápase v Pardubicích. Má těžkou virózu, takže se stejně rozhodneme podle počasí. Pokud bude pět stupňů pod nulou, nezariskujeme jeho nasazení. Kvůli jednomu zápasu by mohl vypadnout na další týden,“ měl jasno Jeřábek.

Klub musí dát i dnes příležitost mladíkům. „Do Budějovic pojede Kempný, který už s námi zůstává i na tréninky. Pokud se neuzdraví nikdo z útočníků, měli by jet junioři Křivohlávek a Fúzik, kterého čeká ligová premiéra,“ objasnil Medlík.

Kometa i Budějovice chtějí co nejrychleji utnout porážky. Vánoční období bývá pro vývoj základní části soutěže klíčové. „Teď se liga láme, to je pravda. Hráčům to také vtloukáme do hlav,“ pousmál se trenér Výborný.

TOMÁŠ SVOBODA
MAREK TĚŠÍK