Po první třetině se zdálo, že si Kometa přijela pro pohodlnou výhru. Po trefách kapitána Leoše Čermáka a Lukáše Nahodila vedli a nic nenasvědčovalo tomu, že se Piráti dokáži mistrovi vzepřít. „Šlo o první zápas, do kterého jsme dobře vstoupili a šli do dvoubrankového vedení,“ hodnotil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Poté Brňané polevili, čehož domácí využili. Ve druhém dějství Chomutov nejprve zásluhou Pavla Klhůfka snížil na rozdíl jedné branky. Vyrovnat se Pirátům podařilo na začátku třetí části z přesilové hry díky Davidu Skokanovi. „Do poloviny zápasu jsme si vypracovali dost šancí na to, abychom odskočili do většího vedení, což se bohužel nepodařilo,“ líčil Pokorný.

Vedení brněnskému celku vrátil druhým gólem v zápase Nahodil, a jak se ukázalo, šlo o vítěznou trefu. V závěru upravil stav utkání na konečných 4:2 pro Kometu Martin Zaťovič. „Za nerozhodného stavu se nám podařilo využít přesilovku a nakonec vyhrát. Je to však pro nás poučení, že i za stavu 2:0 je třeba být ostražitý,“ dodal Pokorný.

Kometa tedy potvrdila roli favorita v utkání. Chomutov svoji kůži neprodal lacino, nevzdal se i přes nepovedenou první třetinu. „Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, dát první branku, to se nám ale nepodařilo. Kometa ukázala, jak kvalitním soupeřem je. Věřili jsme, že utkání zvrátíme, ale pak jsme udělali zbytečná vyloučení a bylo rozhodnuto,“ popisoval asistent trenéra Chomutova Jan Šťastný.

Chomutov 2 – Kometa Brno 4

Třetiny: 0:2, 1:0, 1:2; Branky a nahrávky: 32. Klhůfek (Knot, V. Růžička), 44. Skokan (Chlouba, Vantuch) – 6. L. Čermák (Dočekal), 7. Nahodil (Mallet, L. Horký), 50. Nahodil (Mueller), 59. Zaťovič (P. Holík); Vyloučení: 5:5.
Využití: 1:2; Střely na branku: 22:23; Zblokované střely: 17:18; Hity: 9:6; Vhazování: 43:32; Rozhodčí: Kubičík, Svoboda – Hanzlík, Hribík. Diváci: 4 161
Chomutov: Š. Lukeš – Jank, Valach, Štich, Knot, Dietz, Blaha, Trefný – Sklenář, V. Růžička, Klhůfek – Tomica, Huml, J. Stránský – Koblasa, Vantuch, Skokan – A. Dlouhý, Šťovíček, Chlouba.
Kometa: Langhamer – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Kašpar – Mallet, Nahodil, L. Horký – Dočekal, L. Čermák, Köhler.