Muellera v roce 2008 draftoval Phoenix, kde strávil víc než dvě sezony. Odtud putoval do Colorada, kde se však výrazněji neprosadil a kariéru v NHL zakončil v roce 2013 ve Floridě Panthers. „Vzpomínám na něj jako na hráče, který nenaplnil svůj potenciál. Ze startu kariéry trpěl zdravotními problémy, měl dokonce otřes mozku. I proto se jeho kariéra ve Phoenixu pořádně nerozvinula,“ prohlásil Velart.

A jaké jsou jeho přednosti? „V ničem výrazně nevynikal, byl spíš balík nadprůměrných schopností. Hodně rychle bruslil, a zároveň šlo o nadstandardního tvůrce hry, střelce i hráče do obrany, ale v ničem nebyl vyloženě elitní. Tenkrát v něm týmy viděly hokejistu, který umí všechno velmi dobře,“ tvrdil komentátor.

I proto si jej Kometa vyhlédla. „Hledali jsme na trhu produktivního praváka, střelce. Věřím, že Peter zapadne do přesilovek a splní, co od něj očekáváme. Má rovněž obrovské zkušenosti z NHL a je profík. Jsem rád, že jsme do kádru získali dalšího kvalitního forvarda, čímž nechci říct, že nejsme nadále aktivní ve snaze vylepšit mužstvo,“ sdělil na klubovém webu majitel a kouč Komety Libor Zábranský.

Třicetiletý útočník už má s evropským hokejem zkušenosti. Dvě sezony hrál ve švýcarském Klotenu, necelý rok strávil ve švédském Malmö a poslední sezonu nastupoval v EBEL za rakouský Salcburk, kde si v 57 duelech připsal 61 bodů. „Evropská soutěž mu nedělala problémy ani první rok ve Švýcarsku. V Kometě by mu to proto zřejmě šlo, i kdyby přišel rovnou z Ameriky,“ přemítal Velart.

A tím výčet nekončí. Mueller startoval za Spojené státy americké na dvou mistrovstvích světa v letech 2008 a 2014. Před čtyřmi lety se spoluhráči narazil ve čtvrtfinále na český národní tým, který zvítězil 4:3. Mueller si tenkrát připsal tři asistence. „Šlo o vyrovnané utkání, ostatně jako vždycky proti českému týmu. Takže očekávám, že se potvrdí, že extraliga je jedna z nejlepších soutěží na světě. Česká republika patří stále k hokejové špičce,“ pronesl americký centr.

Peter Mueller
Narozen: 14. dubna 1988 v Bloomingtonu v USA
Pozice: střední útočník (pravák)
Bilance v NHL: 297 zápasů, 63 gólů, 97 asistencí
Seniorská reprezentace: 15 zápasů, 1 gól, 7 asistencí
Předchozí kluby: Everett Silvertips (WHL), Phoenix Coyotes, Colorado Avalanche, Florida Panthers (vše NHL), Kloten (Švýcarsko), Malmö (Švédsko), Providence Bruins (AHL), Salcburk (EBEL)