„Most má hodně mladé mužstvo. Navíc měl po třech utkáních devět bodů, takže neměl v Brně co ztratit. Těžko se nám přes něj prosazovalo, mostečtí hráči se dobře vraceli,“ vylíčil brněnský trenér Vladimír Kýhos.

Kometa narozdíl od předchozích utkání i přípravy nasadila zvláštní pětky na přesilovky, ve kterých byli čtyři útočníci a jeden obránce. Vyplatilo se jí to hned při prvním mosteckém vyloučení, když Kántorovu střelu tečoval Kostourek. „Nebyl to žádný krásný gól. Prostě jsem strčil hokejku do střely a vyšlo to,“ popsal svou první trefu v sezoně útočník.

Druhý gól dala Kometa rovněž z přesilovky, tentokrát proletěla Houdkova rána do sítě i bez teče. Pět minut na to vybojoval Kostourek trestné střílení, které stejně jako týden předtím s Ústím proměnil Michal Černý. „Daří se mu. Byla to jasná volba, že pojede, i když Milana Kostourka trochu mrzelo, že nejel sám,“ řekl Kýhos.

Tříbrankové vedení Kometu ukolébalo. „Říkal jsem hráčům, ať nedrží puk v obranném pásmu a vyhazují ho. Bylo to jenom o tom, kdy dostaneme gól,“ zlobil se brněnský trenér. Branka po pár šancích přišla, s Hylákem si poradil Budínský.

Klid Kometě dodal až ve třetí třetině Mikel, který nahozením nachytal Horčičku. První domácí výhra Brňanů tím byla stvrzená.

„Máme mladé a nezkušené mužstvo. Utkání s Kometou bylo těžké, protože po prohrách v prodloužení a nájezdech chtěla naplno bodovat. Odehráli jsme ale v Brně lepší utkání než vloni. Můžeme doufat, že příště budeme ještě důstojnější soupeř,“ uvedl mostecký kouč Jan Neliba.

Budeme aktualizovat