Jediné dvě trefy v utkání obstarali bratři Zohornové, v první třetině Radim, ve druhé Hynek. „Chválím celé mužstvo za způsob, jakým se tady prezentovalo. Do puntíku splnilo, co jsme po něm chtěli,“ prohlásil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Člena brněnského trenérského štábu těšila zodpovědná hra. Pokud by se v hokeji počítalo držení puku, Brňané Dynamo jasně předčili. Domácím povolili v první a druhé třetině shodně jen tři střely na branku. 
Kometu navíc uklidnila trefa Radima Zohorny ze sedmnácté minuty, když využil v mezikruží přesnou přihrávku Martina Erata. Po průniku Lukáše Nahodila a dorážce Hynka Zohorny vedla v 34. minutě už o dvě branky.

Scénář z úterního duelu s Jihlavou se však neopakoval a dvoubrankové vedení si úřadující mistr pohlídal. „Proti Jihlavě jsme sice vedli, ale byli jsme ustrašení a dělali hodně chyb. Teď jsme si to pohlídali a hráli jednoduše. Šli jsme si za výhrou,“ těšilo beka Jakuba Krejčíka. 

Když už se pardubičtí hokejisté prodrali do šance, zastavil je pozorný Marek Langhamer, který na východě Čech hokejově vyrůstal a za Dynamo chytal v juniorce. „Jediné, co nás trochu trápilo, byla koncovka. Myslím, že jsme měli dát víc gólů, ale díky výborné obraně, hře v oslabení a preciznímu výkonu Langhamera jsme zaslouženě zvítězili,“ povídal Pokorný.

Prosincová posila z Arizony se dostala do varu až ve třetí části, kdy se Kometa bránila početním převahám Dynama. „Šanci na korekci stavu jsme měli ve třech po sobě jdoucích přesilovkách, ale když už jsme si šanci vytvořili, trefili jsme brankáře nebo stříleli vedle,“ mrzelo domácího kouče Miloše Holaně.

Brňané jsou v tabulce stále na šestém místě zajišťujícím přímý postup do play-off. Na sedmou Spartu mají náskok osmi bodů a už v sobotu zavítají na led druhých Vítkovic.

Dynamo Pardubice – Kometa Brno 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. R. Zohorna (M. Erat, Hruška), 34. H. Zohorna (Nahodil). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Kis, Rampír
Vyloučení: 6:5. Bez využití.
Střely na branku: 14:43
Zblokované střely: 10:10
Hity: 13:12
Úspěšnost vhazování: 48 % (31/65) - 52 % (34/65)
Diváci: 10 194 (vyprodáno)

Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Beran – Starý, Dušek, Vondráček
Kometa Brno: Langhamer – O. Němec, J. Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, L. Vágner – Haščák, V. Němec, Zaťovič – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Horký, L. Čermák, Dočekal