Motivační slova hokejistů před zápasy s bývalými kluby nejsou jen planá. Pochopitelně se chtějí vytáhnout, což se povedlo i forvardům ze čtvrtého útoku. Po snížení Martina Zaťoviče na 3:4 vyrovnával pět minut před koncem utkání Hynek Zohorna, který zažil na východě Čech nepovedené hostování, při němž odehrál sedm utkání.

Únik dvou ještě loni pardubických hráčů Alexandre Malleta a Lukáše Nahodila zakončil přesně prvně jmenovaný a vstřelil vítězný gól na 5:4. „Utkání jsme měli rozehrané výborně, chtěli jsme tři body urvat za každou cenu, ale výpadky v koncentraci nás stály zápas,“ zhodnotil duel stroze asistent kouče Dynama Pavel Marek.

Rozhořčení se nelze divit. Pardubice jsou stále na posledním místě v tabulce a měly jedinečnou šanci zaskočit úřadujícího mistra. Vždyť vedly v polovině zápasu o tři branky.

Trefili se bývalý útočník Komety Tomáš Vondráček, Francouz Sacha Treille a Kanaďan Peter Quenneville. „První třetina byla z naší strany taková vlažná, ale soupeř také nehrál moc aktivně, takže to vypadalo na třetinu bez branek. Bohužel jsme však dostali gól v závěru první třetiny od Vondráčka. Soupeř se dostal do tlaku a ve druhé třetině šel do tříbrankového vedení. Byli jsme hodně pozadu, ale zvedli jsme se,“ prohlásil Pokorný.

Branky dvou šikovných praváků Marcela Haščáka a Tomáše Svobody dostaly Brňany do hry a nepoložila je před velkolepým obratem ani trefa domácího Jána Sýkory na 4:2.

Kometa už si brousí zuby na čelo tabulky. Na druhém místě je za Plzní jen o skóre a v neděli doma hostí v pět hodin odpoledne Vítkovice.

Dynamo Pardubice – Kometa Brno 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 20. Vondráček (Tomášek), 26. Treille (Tomášek), 30. Quenneville (P. Sýkora, Rolinek), 42. J. Sýkora (Rolinek, Bojko) – 32. Haščák (T. Svoboda, O. Němec), 37. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 46. Zaťovič (M. Erat), 55. H. Zohorna, 58. Mallet (Nahodil, Malec)
Rozhodčí: Šír, Sýkora – Gerát, Hynek
Diváci: 7 755
Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Hunkes, Trončinský, Mojžíš, Čáslava, Ščotka – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Quenneville, Dušek, M. Kaut
Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, D. Mikyska – M. Erat, Hruška, Zaťovič – Haščák, V. Němec, T. Svoboda – Vincour, L. Čermák, Dočekal – H. Zohorna, Nahodil, Mallet