Kometa ve finálové sérii zatím kopíruje vývoj ze čtvrtfinálové bitvy se Spartou. Také vedla po dvou utkáních venku 2:0 na zápasy a druhý duel rozhodli Brňané také v prodloužení. „Neprohráli jsme s Kometou nějak výrazně, oba dva zápasy jen o gól. Třeba se v Brně nám podaří zvítězit o branku. Třeba i dvakrát," doufal liberecký kouč Filip Pešán.

V zápase se několikrát vyznamenal liberecký gólman Ján Lašák, který v brance oproti předchozímu utkání nahradil Romana Willa. Po několika úvodních chycených šancí byl krátký ve čtrnácté minutě na střelu Martina Erata v přesilovce.

Zkušený forvard propálil Lašáka pod rukou. „Prvních šestnáct minut bylo jednoznačně z naší strany nejlepších v play-off ze všech zápasů a třetin. Bohužel jsme to nedokázali vyjádřit brankově a soupeř srovnal," povídal hostující asistent kouče Kamil Pokorný.

Poté totiž udeřili Tygři, Jan Ordoš zatáhl puk zpětnou přihrávkou jej předložil Lukáši Dernerovi, který se nemýlil a srovnal stav na 1:1.

Do druhé třetiny nastoupili lépe domácí, jenže je Kometa zase zchladila. Ve 27. minutě skórovala po pohledné kombinaci. Hruška perfektně našel u tyčky osamoceného Erata a ten střelou z úhlu do odkryté branky přidal svou druhou trefu v utkání. „Hrouda (Hruška - pozn. red.) to super nahrál. To nikdo nečekal. Byla to opravdu paráda," pochválil Kvapil spoluhráče.

Emoce začaly na ledě vřít pět minut před koncem druhé části. Brněnský útočník Vojtěch Němec projel brankovištěm Lašáka a zavadil o jeho nohu. Slovenský brankář sice situaci přidal, ale šlo o jasné podražení. V následující přesilovce po ráně Adama Jánošíka puk po důrazu Dominika Lakatoše před brankou doskotačil do sítě, ani na dvakrát ho nedokázal před čárou odpálit Tomáše Bartejs. „V kabině jsme si věřili a povzbuzovali jsme se, i když domácí srovnávali. Věřili jsme si, že to urveme, a bylo hodně důležité, že jsme to dokázali," oddechl si Kvapil.

Liberec srovnání nabudilo i do třetí části, do vedení však šla opět Kometa, když rychlý kontr vylepšil Alexandre Mallet přihrávkou na Radima Zohornu a ten si ve svém druhém startu v play-off připsal i gól střelou do horního růžku. Vedení vydrželo necelou minutu, kdy v brankovišti znovu zaúřadoval Lakatoš a doklepl do sítě střelu Petra Jelínka. „Vítr do plachet nám dala vyrovnávají branka. Prodloužení jsme rozehráli líp, ale bohužel krásná individuální akce rozhodla zápas," hlesl Pešán.

Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém rozhodl mlčící střelec Marek Kvapil po svém sólu střelou pod břevno Lašákovi branky. Doposud vstřelil v play-off jen jeden gól Hradci Králové do prázdné branky. „Dva hráči mi tam sahali hokejkami, takže jsem to jen hodil křížem na bránu a padlo to tam. Myslím, že střelu nikdo netečoval, že to šlo Lašákovi přesně pod ruku," líčil spokojený Kvapil.

Kometa se ujal vedení v sérii 2:0 na zápasy. „Všichni si myslí, že Kometa má titul, já si myslím, že ho ještě nemá," pousmál se Pešán.

„Hráči si to nemyslí. Zůstáváme na zemi. Jdeme do každého zápasu s respektem, pokorou a soustředíme se výhradně na třetí zápas," opáčil s dalším úsměvem Pokorný.

Třetí duel se hraje v úterý 17.20 v DRFG Areně.

Bílí Tygři Liberec – Kometa Brno 3:4 pr. (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Derner (Ordoš), 38. Lakatoš (Jánošík, Bartovič), 49. Lakatoš (Jelínek, Šimek) – 14. M. Erat (H. Zohorna, J. Krejčík), 27. M. Erat (M. Kvapil, Hruška), 48. R. Zohorna (Mallet, Kováčik), 65. Kvapil. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Barvíř, Blümel. Diváci: 7500.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Plutnar, Jánošík – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič (C) – Valský, Bulíř, Svačina – Bartovič, Bližňák, L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – A. Dlouhý.

Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Trška, J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Zábranský – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – Haščák, V. Němec, Zaťovič (A) – Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna – T. Havránek.