Kometu čeká dnes večer v třináctém kole první ligy utkání v Ostravě. Tamní Sareza má nejlepší obranu ve východní skupině. Dostala jen dvaadvacet branek.

„S tím se musíme vyrovnat, ale Kometa herní styl nezmění. Sareza hraje doma a musí to víc otevřít. Pak je na nás abychom se prosadili a dali víc gólů než oni,“ staví se k zápasu, který může být pro Kometu už devátým vítězným v řadě, trenér Rostislav Čada.

Duel obou soupeřů v hale Rondo, který domácí vyhráli 3:1, má Čada ještě v hlavě. „Ostrava hraje dobře, je pro mě překvapením naší skupiny,“ prohlásil trenér, který si včera ještě první vzájemné utkání připomněl na videu.

Sareza se opírá o gólmana s nejlepší úspěšností zásahů v první lize. Jakub Štěpánek zatím zlikvidoval skoro devadesát šest procent střel. „Chytá výborně, ale není to jenom o něm. Celý tým hraje dobře v obraně, hodně disciplinovaně,“ zná sílu soupeře Čada.

Stejně jako v předchozích zápasech bude branku modrobílých hájit čerstvě dvaadvacetiletý Tomáš Kubeš. Pravděpodobně už se ale blíží premiéra nováčka Lukáše Hronka v soutěžním zápase. „Lukáš už trénuje. Trénink od tréninku si přidává zátěž. Uvidíme, jak na tom bude a také jak se bude dařit Kubešovi,“ konstatuje brněnský lodivod.

Z brněnské kabiny jdou i další dobré zprávy. Po návratu Tomáše Fojtíka do sestavy v sobotu proti Jihlavě se uzdravil i další bek Vladimír Gýna. „A Čechovi už sundali sádru. Ruku má ale ještě oteklou, takže hrát zatím nemůže,“ vysvětluje Čada. Na své kondici začíná pracovat i útočník Staněk, jehož zranění čelisti vypadalo hodně ošklivě.

Se zraněními se potýkala i Ostrava. V posledních dvou zápasech jí chyběl extraligový forvard Zdeněk Pavelek. V dnešním utkání už by ale měl být připravený.