Před domácím utkáním s Prostějovem má přesto trenér Rostislav Čada docela těžkou hlavu. „Máme šest zranění a to už je dost,“ připomíná. Obránci Vladimír Gýna, Vratislav Čech, Tomáš Fojtík, útočník Robin Kovář a brankář Lukáš Hronek. K výčtu marodů po utkání s Třebíčí přibyl Aleš Staněk. Pětadvacetiletý útočník má zlomenou čelist. „Bylo to po faulu. Jeden z obránců tam hodně drsně narazil Aleše na mantinel,“ popisuje nešťastnou situaci Čada.

Co teď se Staňkem bude? Rozhodne se po víkendu. „V pondělí ho vyšetří odborník, který zatím není v Brně. Ukáže se, jestli bude muset Aleš podstoupit komplikovanou operaci. Kdyby jo, tak by to bylo hodně špatné,“ obává se Čada. Staňkovi hrozí až několikaměsíční absence.

Aktuálně mají trenéři modrobílých k dispozici dvanáct útočníků a šest obránců. Problém je především defenzíva.
„Hlavně aby se už nezranil žádný bek, to by pak bylo hodně náročné. Už takhle je to napjaté. Třeba Saša Lhotský také není úplně fit,“ upozorňuje Čada.


Náročný program
Vypomoci Kometě řešit situaci obránců přišel na střídavý start Jaroslav Mrázek. Zatím naskočil do dvou utkání. „Hraje dobře, pomáhá nám,“ libuje si brněnský trenér.

Kometu čeká v docela rychlém sledu pět utkání. „Máme před sebou deset náročných dnů, tak musím zaklepat na dřevo, aby se už nikdo nezranil. Sice třeba Gýna začíná trénovat, ale potřebuje čas dostat se do hry,“ říká Čada.

Prostějov, který se představí v sobotu od sedmnácti hodin v Rondu, nedávno z Komety posílil mladý útočník Juraj Prokop. „Znáte to pravidlo, že se hráči vždycky prosazují proti svému bývalému týmu? Tak doufám, že tentokrát to platit nebude,“ přeje si Čada. Ten si slovenského hokejistu vyhlédl při svém angažmá ve Slovanu Bratislava a před sezonou ho přilákal do Česka.

Prokopův nový tým je pátý za Kometou, ale ztrácí na ni a další tři týmy v čele šest bodů.