Kadeřavého útočníka si v šestém kole vybral Vancouver Canucks. „Věděl jsem, že nějaká šance je. Měl jsem indicie a tušil, že to může být právě Vancouver,“ prozradil Plášek s tím, že dalším zájemcem byla Philadelphia.

V minulé sezoně nastoupil za Kometu v devětadvaceti zápasech v základní části extraligy, ve kterých nasbíral šest bodů. Dalších pět startů přidal v play-off, kde zaznamenal jeden přesný zásah.

Rychlý křídelní hráč poutal pozornost svojí nebojácností a dravostí. V prosinci se dočkal velkého momentu, když naskočil do jedné lajny s Tomášem Plekancem a Martinem Eratem v ostře sledovaném utkání proti Spartě.

Příležitosti se nezalekl a už v první třetině po zadovce od Plekance otevřel skóre. Podal dobrý výkon, a i když Kometa nakonec prohrála 3:4 po prodloužení, vysloužil si chválu od hvězdných spoluhráčů. „Karel má všechny předpoklady, aby uspěl v NHL,“ prohlásil Plekanec.

3. přípravné utkání SFC Opava-Zbrojovka Brno 2:1
Zbrojovka i nad Opavou vedla, po změně sestavy a stran ale vládli Slezané

Hokejový um prokazuje Plášek mladší delší dobu. „Je šikovný, technický hráč. Kariéru má před sebou. Povahově i charakterově je na tom dobře, takže by měl jenom růst. Ještě musí trošku zesílit. V tomhle má trochu rezervy. Jinak má všechny předpoklady, aby se z něj stal dobrý hráč,“ vyjádřil se na jeho adresu mládežnický trenér Komety Pavel Pazourek.

Už dnes Plášek odlétá na nováčkovský kemp do Vancouveru. „Budou nějaké tréninky a testy. Jinak nevím, co od toho očekávat,“ líčil.

Dá se předpokládat, že s největší pravděpodobností stráví nadcházející ročník ještě v Kometě.

Na draftu 2019 své jméno včetně Pláška mladšího slyšelo sedm českých hráčů. Na prvního se dostalo na 87. pozici na libereckého gólmana Lukáše Paříka, kterého si vybralo Los Angeles Kings.

Brokový střelec David Kostelecký (s puškou nad hlavou) se raduje ze zlaté medaile s trenérem Petrem Hrdličkou (v bílém tričku) a týmovým parťákem Jiřím Liptákem (druhý zleva).
Kostelecký vystřílel na Evropských hrách zlato a také místenku do Tokia

V prvním kole si jedenatřicet klubů z NHL nevybralo žádného českého hráče. Stalo se tak teprve podruhé za posledních šest let.

Jedničkou draftu se nakonec stal Jack Hughes, kterého si vybralo New Jersey. Dvojka Kaapo Kakko patří Rangers.

Draft NHL 2019:
Prvních pět vybraných hráčů:
1. Jack Hughes – New Jersey
2. Kaapo Kakko – New York Rangers
3. Kirby Dach – Chicago Blackhawks
4. Bowen Byram – Colorado Avalaneche
5. Alex Turcotte – Los Angeles Kings
Vybraní hráči z České republiky:
87. Lukáš Pařík – Los Angeles Kings
100. Matěj Blümel – Edmonton Oilers
105. Michal Teplý – Chicago Blackhawks
153. Martin Hugo Haš – Washington Capitals
160. Lukáš Rousek – Buffalo Sabres
162. Tomáš Mazura – Edmonton Oilers
175. Karel Plášek mladší – Vancouver Canucks


Draftování hráči podle národnosti:
Kanada 69
USA 57
Rusko 28
Švédsko 26
Finsko 22
Česko 7
Bělorusko 2
Dánsko 2
Německo 1
Lotyšsko 1
Slovensko 1
Švýcarsko 1


Draft 2020 bude v Montrealu.