Statistiky v posledních dvou duelech
Kometa proti Liberci a Spartě:
Góly – 4
Střely na branku – 66
Střely mimo branku – 31
Zblokované střely – 23
Hity – 17
Přesilovky – 9
Využité – 3
Liberec a Sparta proti Kometě:
Góly – 9
Střely na branku – 58
Střely mimo branku – 19
Zblokované střely – 18
Hity – 9
Přesilovky – 6
Využité – 3

Tak zafungovala rovnice: málo vstřelených gólů – žádné body. Po dvou porážkách si tedy trenéři Komety vzali na paškál video. „Tentokrát jsme u něho strávili víc času než obvykle, také to bylo intenzivnější. Ukázali jsme si, co bylo špatně. Ale i naopak dobré věci, kterých je třeba se držet. Stále nás trápí střelecká produktivita,“ sdělil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Přitom šancí si brněnský celek v zápasech proti Liberci a Spartě vytvořil dostatečné množství. „V posledních due-lech jsme pálili hodně, pokaždé víc než třicetkrát, ale ona je střela a střela. Potom následuje tlak do brány, který nám chybí. Na Spartě jsme dali druhý gól poté, co jsme předvedli důraz a tah do branky, takhle to musíme hrát,“ líčil Pokorný.

Problém si v Kometě tedy definovali – slabý tlak do brány. „Tohle je přesně jedna z věcí, kterou postrádáme a jakou potřebujeme. Musíme se tam tlačit daleko víc. Nemůžeme říct, že nás někdo vyloženě přehrával. Jenže z naší strany je třeba vytěžit mnohem víc z času, jenž trávíme v soupeřově pásmu,“ podotkl Pokorný.

Na zlepšení produktivity spojené právě s větším tlakem do brány pracovali hráči na tréninku. „Tohle jsme řešili nejvíc. Střílíme hodně, ale musíme to zlepšit, pak víc clonit brankáři soupeře a tlačit se na něho,“ řekl brněnský forvard Bedřich Köhler, který je k těmto situacím na ledě svojí postavou předurčen.

Promíchání sestavy

Pro zlepšení produktivity v posledních dvou zápasech opět brněnští trenéři promíchali útočné formace. Roztrhli lajnu drtičů: Köhler, Leoš Čermák a Martin Dočekal. Poslední jmenovaný se prohodil s Lukášem Kašparem a posunul se k Radimovi Zohornovi a Luboši Horkému. „Je lepší nefixovat se na zažité dvojice nebo trojice. Potom jeden hráč vypadne a vznikne problém. Naopak když sestavu točíte, tak si hráči na sebe zvyknou,“ glosoval hokejový expert Jakub Koreis o rotacích.

Proti Liberci a Spartě se nezadařilo, ale to Kometa může napravit dnes. Od šesti hodin večer na svém ledě přivítá Zlín. „Nemají možná takové hvězdy v kádru, ale o to víc pracují, jsou důrazní a nepříjemní. Jestliže se chytí, tak je to právoplatný extraligový soupeř, který má momentálně velkou formu,“ pravil Pokorný.

Brněnský celek chce co nejrychleji utnout dvě prohry v řadě. „Každý tým touží po nezdarech vyhrát. Nikdo nemíní natahovat žádnou negativní sérii. Navíc hrajeme doma, kde i kdybychom vyhráli desetkrát v řadě, tak stejně chceme vyhrát každý další,“ dodal Köhler.