Jestliže Kometa v obou zápasech prohraje po základní části, musí upřít zrak na Eisbären Berlín a doufat, že alespoň v jednom utkání obere o body Něman Grodno. Bělorusové jsou v tabulce třetí za druhou Kometou, a jestliže dvakrát zvítězí, přičemž brněnský celek oba své duely prohraje, postoupí právě na úkor Jihomoravanů.

Kometa ale nechce ponechat nic náhodě a do boje s Zugem vyrazí v plné zbroji. „Sestava je kompletní až na zraněné Leoše Čermáka a Michala Barinku. Ten je dlouhodobě objednán ke speciálnímu lékaři, takže určitě nenastoupí. Volné místo zaujme Dalimil Mikyska,“ sdělil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Cíl je tedy jasný - vyhrát a zajistit si postup do osmifinále Ligy mistrů. „Do každého zápasu jdeme naplno. Rovněž chceme využít, že doposud se hrálo v podstatě jen o víkendech. A právě tenhle vložený duel nám pomůže získat ideální tempo, do kterého se dostáváme,“ řekl Pokorný.

Brněnský celek si totiž poprvé v aktuální sezoně zahraje tři duely v týdnu. Doposud měl vždy jen dva. „Rozhodně je to lepší než týden čekat na víkend. Připadal jsem si jako v dorostu. Mám raději zápas namísto tréninku, navíc proti někomu jinému mimo extraligu,“ uvedl brněnský útočník Petr Holík.

Tabulka skupiny D1. EV Zug - 4 zápasy, 10 bodů
2. Kometa - 4 zápasy, 9 bodů
3. Grodno - 4 zápasy, 5 bodů
4. Berlín - 4 zápasy, 0 bodů

Zbývá odehrát:5. kolo dnes:
18.00: Kometa - EV Zug
19.30: Berlín - Grodno
6. kolo 16. října:
18.00: Grodno - Berlín
19.45: EV Zug - Kometa


Společně se spoluhráči se už zaměřují na švýcarského soka. „Něco málo o něm víme, ale víc se připravíme ráno před zápasem, kdy se podíváme na videa. Pak si soupeře probereme a nachystáme se stejně jako před každým utkáním. A je jedno, jestli jde o extraligu, nebo Ligu mistrů,“ líčil Holík.

Kometa se s Zugem střetla už v minulém ročníku Ligy mistrů. Konkrétně v osmifinále. „Doma jsme proti nim nastoupili s mladým mužstvem, které předvedlo kvalitní výkon a vyhráli jsme 4:3. U nich jsme hráli o postup a opět jsme odehráli vynikající utkání. Zaskočili jsme je a vedli jsme v padesáté minutě 5:1. Pak už jen jednou trefou korigovali,“ zavzpomínal Pokorný.

Dnešního soupeře tak má ještě v živé paměti. „Je to švýcarské mužstvo, takže hodně bruslivé a nepříjemné. V kádru má hodně reprezentantů včetně krajánků,“ vyjádřil se o Zugu, který aktuálně okupuje třetí pozici ve švýcarské lize s bilancí pěti výher a tří proher při skóre 26:10.

Stejně jako Kometa i Zug, který je v tabulce Ligy mistrů první, nemá ještě jistý postup. K definitivě potřebuje bod. „Nezaměřujeme se pouze na zisk jednoho bodu. Proti Brnu chceme oba zápasy vyhrát,“ prohlásil trenér Zugu Dan Tangnes pro klubový web.