„Ale stále je to pouze příprava,“ nedělá z proher vědu brněnský kouč Vladimír Kýhos. Jeho svěřenci drželi s Jihočechy krok téměř dvě třetiny, jenže pak povolili Gulašovi hattrick.

„Vůbec nám nevyšly začátky třetin. Budějovice hrály mnohem důrazněji a my jsme se jim v agresivitě nedokázali vyrovnat,“ posteskl si kouč.

Hned v úvodu vyrobili domácí hrubici v rozehrávce a obránce Kántor otřel svou střelu o horní tyčku Kovářovy svatyně.

Skóre se ale měnilo na druhé straně. Hřebejk zatáhl kotouč za branku hostí, našel přesně Gulaše a ten zblízka nedal Trvajovi šanci.

Ve 13. minutě namazal Mertl do sóla protihráči Pucherovi. Kovář ještě odolal, ale o minutu později se v přesilovce prosadil ze skrumáže před brankou Brabenec a poslal gólový pozdrav bývalým spoluhráčům.

V závěru třetiny přišly velké chvíle Jihočechů. Agilní Gulaš ale druhý gól nepřidal a Květoň pouze orazítkoval břevno brněnské klece.

V úvodu druhého dějství domácí nápor pokračoval. Poživila vychytal Trvaj a poradil si i s velkou možností Květoně.

Dvakrát měl gól na hokejce Kůrka, leč neprokázal patřičný důraz v koncovce. Mountfield se po zásluze dočkal v závěru druhé třetiny.

Nejprve Sailer v přesilovce doslova připravil vedoucí gól Šimánkovi a rozdílovou třetí branku přidal povedenou trefou Gulaš.

„Právě dva rychlé góly v závěru druhé třetiny rozhodly celý zápas,“ uvědomoval si Kýhos.

Hned v úvodu závěrečné třetiny zkompletoval hattrick ve velké pohodě hrající Gulaš a při gólu na 5:1 vymetl horní růžek Trvajovy klece Melichar. Na konečných 5:2 korigoval Svoboda.

„Na druhou stranu už se nám lépe daří přesilové hry,“ hledal pozitiva Vladimír Kýhos.