Na dvě prohry proti Liberci 2:5 a Spartě 2:4 zareagovali nejlépe, jak mohli. Hokejisté Komety najeli na vítěznou vlnu, která momentálně čítá tři výhry v řadě, když postupně zdolali Zlín 3:2 po nájezdech, Chomutov 3:1 a Plzeň 4:2.

Na první Spartu ztrácí pouhé tři body, ale Kometa má na pražského soka dva zápasy k dobru. „Když se vyhrává, tak je atmosféra vždy lepší. Nálada je dobrá a my vyhlížíme zápas před reprezentační přestávkou,“ sdělil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný před nedělním šestnáctým kolem extraligy na ledě Mladé Boleslavi od čtyř hodin odpoledne.

V posledních čtyřech duelech se Brňané pokaždé ujali vedení, což se jim po patnácti odehraných kolech povedlo hned jedenáctkrát. „Cíl je vždy dostat soupeře co nejdřív pod tlak. Prostě na ně vletět, nečekat, co předvedou oni. Chceme hrát svoji hru. To se nám ve většině zápasů dařilo a věřím, že v tom vytrváme,“ řekl brněnský gólman Karel Vejmelka.

Ztracená vedení Komety o dva góly
1. kolo: V Chomutově z 0:2 na 2:2. Zápas skončil výhrou Komety 4:2.
12. kolo: Kometa vedla na ledě Sparty 2:0, ale nakonec prohrála 2:4.
13. kolo: Kometa vyhrávala 2:0 proti Zlínu. Ševci srovnali na 2:2. Brněnský tým vyhrál po nájezdech 3:2.
15. kolo: Kometa vedla v Plzni 2:0. Indiáni srovnali, ale Brňané vyhráli 4:2.

Hráči Komety si v úvodech zápasů dokážou vypracovat až drtivý tlak, vstřelí gól a často i druhý. „Začátky máme slušné. V hodně zápasech jsme šli do vedení, nejen do jednobrankového, ale i do dvoubrankového, což je samozřejmě pro nás dobře. Jenže potom je důležité z toho vytěžit maximum,“ narážel Pokorný na problém, jenž jihomoravský tým trápí.

Dobré starty podpořené dvougólovým vedením brněnský celek až příliš často ztrácí. Stalo se tak na ledě Plzně i Sparty a doma proti Zlínu, což je třikrát z posledních čtyř duelů. „To je prostě o koncentraci. Musíme se z toho poučit a do dalších zápasů to rozhodně změnit. Je třeba odskočit na 3:0, aby se nám hrálo líp. V tomhle máme ještě rezervy,“ zamyslel se Vejmelka.

Právě koncentrace hraje roli i v dalším nešvaru Komety, když po vstřelené brance vzápětí obdrží. „To je hokej. Roli hraje shoda náhod. Stejně jako když se ujmeme vedení 2:0, ale pak o něj přijdeme a pak to horko těžko získáváme zpět na svoji stranu. Tak to prostě je,“ nehledal v tom zásadní problém Pokorný.

Spíš než jeho to štve hráče. „Pro nás je strašně demotivující, když se nadřeme na gól a vzápětí dostaneme,“ podotkl brněnský forvard Bedřich Köhler.