Kometě ve Zlíně došly síly

Brno /FOTOGALERIE/ - Brněnští hokejisté prohráli s Berany 2:3. V tabulce klesli na třetí příčku.

10.12.2010 1

Zlínští hokejisté (ve žlutém) s brněnskou Kometou.Foto: DENÍK / Daniel Ostrčilík

Útok na první místo nevyšel. Hokejisté brněnské Komety po sérii pěti výher okusili porážku. Ve 30. extraligovém kole se museli sklonit před zlínskými Berany. Na jejich ledě prohráli 2:3. Třinec i Vítkovice své zápasy zvládly, Brňané klesli na třetí pozici.

Modrobílí přitom na stadionu Luďka Čajky začali mnohem aktivněji než domácí a zdálo se, že zvládnou lépe i třetí letošní vzájemný zápas. „Zlín jsme zaskočili. Věděli jsme o jeho dobrých začátcích, ale vlítli jsme na něj a dostali jsme se do vedení,“ líčil autor prvního brněnského gólu Radim Hruška.

Jeho formace se v 9. minutě opět blýskla. Obránce Bičánek naservíroval puk rozjetému Hruškovi, ten se pěkně uvolnil a předložil puk Veselému, kterému stačilo trefit prázdnou branku. Hostující mužstvo se z vedení neradovalo ani minutu. Rachůnkovu střelu stačil brněnský gólman ještě vyrazit, ale na dorážku Balána už byl krátký. „Začátek zápasu jsme zaspali, ale podržel nás gólman Duba a udrželi jsme vyrovnaný stav. Snad bude na Brnu ke konci zápasu cítit únava,“ hlásil do mikrofonu České televize střelec Stanislav Balán.

Kometa zdecimovaná zraněními přijela do Zlína jen se třemi pětkami. Ke čtveřici marodů se před zápasem přidal i matador Jiří Dopita. A Brnu stále víc docházela energie, kterou mu sudí ve druhé třetině ubrali i sérií vyloučení. „Máme spoustu zraněných kluků, což nás stojí hrozně moc sil,“ posteskl si Hruška. Ten mohl ještě v polovině zápasu převážit skóre na brněnskou stranu. Ve stoprocentní šanci ale minul. „Byla to sekunda. Jen jsem do puku dloubnul a mimo branku,“ litoval.

Oba týmy v byly v přesilovkách dlouho bezradné. Zlín se dočkal až těsně před druhou sirénou. A hodně kuriózním způsobem. Po mele před brněnskou brankou Hovi několik vteřin netušil, kde má puk, a Kubiš kotouč šťouchl do branky.

Gól na 1:2 modrobílé hodně nalomil a ve třetí třetině už hráli křečovitě. „Přesilovky nám nešly. Dostali jsme lekci z produktivity a důrazu před bránou,“ měl jasno Hruška.

Když ve 46. minutě domácí Vlach zvýšil náskok, bylo téměř rozhodnuto. Tři minuty před koncem Hubáček v oslabení po rychlé akci snížil, ale Kometu obralo závěrečný tlak další vyloučení.

Už v neděli čekají Brno Karlovy Vary, poté desetidenní reprezentační pauza. „Jsme unavení, ale do posledního zápasu dáme všechno,“ slíbil Hruška.

10.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
Chátrající Esslerova textilka v brněnských Obřanech

V maloměřické textilce opravili turbínu. Majitel plánuje i další rekonstrukce

Na snímku Škoda (vpravo) a Daníček.

Pivarník se vrací do Plzně. Předposlední Zbrojovka se pokusí překvapit

OBRAZEM: V Královopolském tunelu hořelo. Hasiči a záchranáři trénovali zásah

Brno /FOTOGALERIE/ - V brněnském Královopolském tunelu se srazila dvě auta a začalo hořet. Cvičení s takovým scénářem absolvovali v pátek jihomoravští hasiči. Královopolský tunel je totiž od pátečního večera kvůli pravidelné údržbě uzavřený, což umožnilo hasičům a záchranářům cvičení uskutečnit.

Chci být poslankyní i náměstkyní hejtmana, říká Taťána Malá po úspěchu ANO

Brno, Praha /ROZHOVOR/ – S výraznou převahou zvítězilo v letošních parlamentních volbách hnutí ANO. Za Jihomoravský kraj do Poslanecké sněmovny spolu s dalšími kandidáty míří i lídryně krajské kandidátky Taťána Malá. „Pokud to bude v mých silách, chci být poslankyní i náměstkyní hejtmana,“ vzkázala voličům.

Čtvrt roku života lvů v Brně: líbánky pokračují, lvíčata zatím na cestě nejsou

Brno /FOTOGALERIE/ – Stále se nemohou nabažit nového výběhu ani jeden druhého. Lev Lolek a lvice Kivu žijí v brněnské zoo již čtvrt roku, lidi se na ně mohou chodit dívat už dva měsíce. „Soužití Lolka a Kivu je od začátku velmi harmonické, zatím jsme mezi nimi nezaznamenali žádný konflikt. Oba velmi rádi tráví čas spolu, olizují se, hrají si,“ popsala život dvojice králů zvířat kurátorka chovů savců v brněnské zoo Dorota Gremlicová.

Voliči nám sečetli chyby, říká Onderka. Do sněmovny jde z druhého místa

Brno /ROZHOVOR/ - Dramatický úbytek voličů zaznamenali celostátně sociální demokraté. Ve volbách do Poslanecké sněmovny úplně propadli a získali jen necelých 7,3 procenta. Jedním z mála šťastných sociálních demokratů, který mohl slavit, se ale stal bývalý brněnský primátor Roman Onderka. Jihomoravané ho totiž 3 090 preferenčními hlasy katapultovali z šestého místa kandidátky na místo druhé. Tím mu zajistili místo v poslanecké sněmovně. „Nepočítal jsem s tím, že se do sněmovny dostanu, ale přece jenom jsem si to přál. Proto jsem dělal kontaktní kampaň. Jihomoravanům chci slíbit, že se za ně budu v Praze bojovat," řekl krátce po ukončení sčítání jihomoravských hlasů Onderka.