Proti Ocelářům odstartuje brněnský celek sérii pěti domácích utkání v řadě. „Cíle jsou vždy nejvyšší. Musíme jít ale zápas od zápasu. Samozřejmě hrajeme doma, kde máme obrovskou výhodu v podobě našich fanoušků, takže chceme vyhrát,“ sdělil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

V našlapaném lednovém programu sehraje Brno deset extraligových klání, z toho osm na vlastním ledě. „Je příjemné, když nemusíme nikam cestovat a máme komfort domácího prostředí. Věřím, že nám pomůže udělat bodovou šňůru,“ přál si brněnský bek Jan Štencel.

Zároveň si je vědom situace v tabulce. Brňané jsou sice pátí, ale na osmou Olomouc mají náskok pouhých tří bodů. „Víme, že leden je hodně zlomové období v sezoně. Teď máme hodně domácích zápasů, takže musíme urvat co nejvíc bodů,“ poznamenal třiadvacetiletý reprezentační obránce.

Vzpruhou pro Kometu je návrat Tomáše Plekance. „Trénuje od Silvestra a vrací se do sestavy. Jinak máme kádr pohromadě, až na reprezentanty,“ prozradil Pokorný s tím, že trio Karel Plášek mladší, Dalimil Mikyska a brankář Lukáš Dostál se ještě nevrátili ze šampionátu do dvaceti let v Kanadě, kde vypadli ve čtvrtfinále s Amerikou po prohře 1:3.

Nabitý program Komety v lednu:
Pátek 4. ledna 18.00:
Kometa – Třinec
Neděle 6. ledna 18.20:
Kometa – Hradec Králové
Úterý 8. ledna 18.00:
Kometa – Olomouc
Pátek 11. ledna 18.00:
Kometa – Karlovy Vary
Neděle 13. ledna 17.00:
Kometa – Litvínov
Pátek 18. ledna 17.30:
Vítkovice – Kometa
Neděle 20. ledna 16.20:
Kometa – Liberec
Úterý 22. ledna 18.30:
Sparta – Kometa
Neděle 27. ledna 17.00:
Kometa – Zlín
Úterý 29. ledna 18.00:
Kometa – Chomutov

Plekanec zatím odehrál v dresu brněnského mančaftu čtyři zápasy, ve kterých si připsal dva body za dvě asistence. „Vždy jsem si přál vrátit se a zahrát si na Kladně nebo v extralize. Obojí se mi splnilo a užívám si to. V obou týmech je neskutečná pohoda. Když se bude vyhrávat, tak vše bude v pohodě,“ glosoval šestatřicetiletý centr současnou situaci.

Z posledních sedmi extraligových klání se střelci Komety v šesti trefili minimálně třikrát, čímž potvrdili zlepšení produktivity, která vázla. Selhali jen proti Mladé Boleslavi. „Nějaké góly jsme dali, takže máme větší klid na hokejkách. Víme, že branky střílet umíme, jen jsme si to osvěžili. Pořád se musíme tlačit do brány, aby měl soupeř problém s naší hrou,“ líčil Štencel.

Proti Třinci čeká brněnské snajpry prověrka. Pořádná. Oceláři se totiž pyšní nejlepší obranou v extralize. Z de-větadvaceti zápasů kapitulovali jen sedmapadesátkrát. „Měli jsme video, kde jsme si ukazovali, jak na ně. Pokyny od trenérů máme. Věřím, že úspěšné,“ pravil Štencel. Pro srovnání. Kometa v jedenatřiceti utkáních dostala pěta-osmdesát gólů, o osmadvacet branek víc.

Brněnští trenéři sledovali svého dnešního soupeře na Spengler cupu, tradičním turnaji v Davosu. „Třinec ukázal velkou sílu do defenzivy a doplatili na to, že nevyužili šance. Na druhou stranu gólman Hrubec chytal výborně. Hráli se sice ofenzivní duely, ale branek padlo málo,“ podělil se Pokorný o poznatky z utkání Ocelářů, kteří odehráli ve Švýcarsku tři zápasy, všechny prohráli.

V domácí soutěži Oceláři vyhráli čtrnáct z posledních patnáctí utkání. „Daří se jim, takže na nic nebudou čekat. Myslím, že si to rozdáme na férovku a diváci uvidí parádní bitvu,“ dodal Štencel.

Kometa se naopak z výhry radovala pouze v sedmi duelech z posledních patnácti. S novým rokem nastává čas na přeřazení na vyšší výkonnostní stupeň a vyladění formy na play-off.