Další brněnskou jistotu Pardubice v pátek rozložili. Kometa už není jediný neporažený tým sezony. Obhájci titulu v 11. kole extraligy porazili Kometu Brno 5:3. „Ani mi nedochází, že jsme první tým, který Brno letos porazil v řádné hrací době," smál se pardubický Kanaďan Kristopher Beech, který v utkání skóroval dvakrát.

Rozhodující branku Východočechů na 4:3 zařídily dvě posily z NHL. David Krejčí naservíroval kotouč Aleši Hemskému, který vybojoval tři body. Krejčí se nakonec trefil později v brněnské power play.

Kometa třikrát vedla, ale domácí si v repríze loňského finále schoval pět úderů, kterými poslal Brňany do kolen. Pardubice na dosud jediný neporažený tým domácí nejvyšší soutěže vyzrály. Zopakovaly si tak vítězné pocity z posledního finále. „Měli jsme šance v první a druhé třetině. Potom nám už do brány nic nespadlo. Trefil jsem jen tyčku. Nedali jsme góly v přesilovkách, což je příčina prohry," povídal Svoboda.

Svižné utkání si na začátku užíval i další tahoun brněnské produktivity Jan Hruška, který ve druhé minutě poslal sedmou brankou sezony Kometu do vedení 1:0. Na startu druhé třetiny zařídil brněnské vedení o dvě branky parádním blafákem Hynek Zohorna.

Pardubice srovnaly krok důrazem Pavla Brendla a basebalovým gólem Beeche. Kanadský útočník se po první trefě v pardubickém dresu blýskl i druhým gólem, kterým reagoval na branku Jakuba Svobody. „Mám pomalejší starty. Teď se rozjedu. Jsem za dva góly rád," dodal Beech.

Za stavu 3:3 přišla v 54. minutě chvilka hvězdného dua Krejčí – Hemský. Pardubický centr vyšperkoval povedenou akci nahrávkou Hemskému na pravou stranu a hokejový hračička se trefil přesně. „Mohl jsem střílet do prázdné branky, ale chtěl jsem vymyslet něco víc. Naštěstí se mi otevřela skulina na nahrávku," líčil Krejčí. „Kluci z NHL jsou strašně rychlí a šikovní," uzavřel Svoboda.

Brno i přes porážku stále s 24 body drží první příčku.