Vtípky i odlehčená nálada v autobuse. Hokejisté brněnské Komety si po dlouhé době mohli užít návrat z extraligového výjezdu. Na cizím ledě zvítězili poprvé od 28. října. Po téměř dvou měsících venkovního strašáka zahnali, v Liberci zvítězili po zodpovědném výkonu 3:1. Ztrátu na play off stáhli na čtyři body, navíc mají v soutěži jeden zápas k dobru.

„Nepředvedli jsme hezký hokej, ale účelový. Snad u něj vydržíme. Moc dobře víme, že ve vánočním období musíme v každém zápase bodovat, abychom dosáhli svého cíle,“ prohlásil pro Českou televizi brněnský útočník Radek Dlouhý.

Ten táhl modrobílé za třemi body. V poslední třetině přihrál ve 49. minutě na vítězný gól Leoši Čermákovi a sedm minut nato sam přidal pojistku. Po krásné kombinaci uklidil koutouč do odkryté branky. „Byla to výborná práce Erata a Váši (Jiřího Vašíčka). Já do puku jen plácnul, sotva dojel do branky,“ smál se Dlouhý.

Brňané se nehnali bezhlavě do útoku, zahustili střední pásmo a zdeprimovaní tygři si většinou nevěděli rady s modrobílou obranou. Hostům se tentokrát podařila hned první přesilovka, když Jakub Svoboda zužitkoval parádní přohrávku jmenovce Tomáše. „O Kubovi jsme věděl. V reprezentační pauze jsme tyto situace dost trénovali. Věřím, že naše výkony budou dál gradovat,“ řekl Tomáš Svoboda. „Ale přesilovky musíme rapidně zlepšit,“ upozornil Dlouhý.

Domácí tygři neskrývali zklamání. Prohrávají jeden zápas za druhým, v prosinci ztratili už šest utkání v řadě. „Trápíme se.

Chtěli jsme sérii prolomit, ale je vidět, že na hráče dolehly předchozí výsledky,“ všiml si domácí kouč Jiří Kalous.„Navíc máme mizernou produktivitu,“ připomněl liberecký útočník Jaroslav Kudrna jen sedm vstřelených gólů v tomto měsíci. Právě Kudrna na okamžik vrátil Severočechy do utkání. Ve 47. minutě při sporném momentu dopravil puk za záda výborného Trvaje bruslí a srovnal na 1:1. „Kopl jsem gól. Nohu jsem nechal za sebou. Nebyl jsem si jistý, že sudí branku uznají,“ přiznal.

Rozhodčí po zkoumání videa ukázali na středovou čáru. Kometa sice poněkolikáté v sezoně ztratila ve třetí dvacetiminutovce vedení, ale tentokrát se nepoložila. „Na začátku třetiny jsme byli moc pasivní. Důležité bylo, že jsme dvě minuty po vyrovnání utekli na 2:1 a zbytek jsme si už pohlídali.“ potěšilo brněnského asistenta Lubomíra Oslizla.

Před čtvrtečním duelem s Pardubicemi je Brno jedenácté, Liberci i přes výsledkovou krizi patří čtvrtá pozice.