Jaké byly vaše první dny v Kometě?

Jsem tu druhý týden. Zatím nám nepřálo počasí, takže jsme místo na hřišti trénovali v hale, protože venku bylo pod deset stupňů a pršelo. V prvním týdnu jsme začali přípravu s mladými hráči, tento týden už se připojili i starší. Morálka je mezi kluky taková, jakou jsem očekával. Když je tým úspěšný, není to ničím kouzelným, ale tím, že jde úspěchu naproti kvalitní prací. Je super, že hráči pracují sami od sebe a nemusíme je do ničeho tlačit.

Věřím tomu, že nasazení jim vydrží celou přípravu, i když jde pro hokejisty o nutné zlo.

Jak odlišný bude kádr pro příští sezonu? Přece jen hovoří se o konci kariér hlavních osobností týmu Leoše Čermáka a Martina Erata, tři hráči už odešli.

Pořád nevím, jak to s těma dvěma dopadne. Každopádně jsme se už nachystali na jejich případný odchod s tím, že přišli Jakub Lev a Lukáš Kucsera, kteří jsou schopní je nějakým způsobem nahradit. Jde o rychlé útočníky a možná to bude jen ku prospěchu, že se díky nim hra zrychlí. Celkově ale mužstvo zas tak překopané nebude a tolik se toho nezmění.

Takže ústupu z pozic se fanoušci obávat nemusí?

Určitě chceme navázat na předcházející sezony a hrát vepředu. Ostatně realizační tým je kromě mě stejný jako v předešlých letech, takže zásadní změny nenastanou. Nejdůležitější každopádně bude play-off. Jak ukázaly poslední sezony, tituly se nezískávají z prvního místa po základní části, ale třeba z šestého. Samozřejmě ovšem, že už kvůli divákům je potřeba pravidelně vyhrávat i v základní části.

Petr Fiala
Narodil se 7. ledna 1960 v Praze.
Podstatnou část hráčské kariéry prožil v dresu Kladna, s nímž v roce 1980 získal československý titul.
V sezoně 1979/1980 reprezentoval Československo na mistrovství světa hráčů do 20 let.
Jako trenér dovedl Jihlavu a Olomouc do extraligy, poslední roky se věnoval mládeži v Olomouci, v uplynulé sezoně vedl dorost.
Bydlí v Drahanech na Prostějovsku.

Celý rozhovor najdete v sobotním tištěném vydání Deníku Rovnost.