V klubu KAC Klagenfurt si zahraje mezinárodní soutěž EBEL. „Otestuju si novou ligu, podívám se do nové země a vyzkouším si trochu jiný život," těší se na další angažmá Koreis. Jazyk řešit nemusí, v kabině se domluví anglicky.

Vyhovovat mu bude i ostrý zámořský styl, kterým se v EBEL hraje. „Navíc je tady trenér Stloukal, který vyznává kanadský způsob hokeje. Sice jsem pod ním nikdy nehrál, ale párkrát jsme se v Brně potkali. To je věc, na kterou slyším a může mi vyhovovat," upozorňuje plzeňský rodák na fakt, že Klagenfurt trénuje bývalý kouč znojemských Orlů.

Koreis se zatím s rakouským klubem dohodl na tříměsíční smlouvě, kterou může následně prodloužit do konce sezony. „Pořád zůstávám hráč Komety. Ta si mě může stáhnout zpátky. Takhle se to vyjednalo. Musím říct, že jednání s vedením Brna bylo výborné. Majitel Libor Zábranský mi ve všem vyšel vstříc," prozrazuje hráč, který v Kometě strávil necelé čtyři sezony a získal dvě stříbra.

Teď ho čeká rychlá adaptace v novém prostředí. EBEL začíná stejně jako extraliga už příští pátek. „Žádnou přípravu už nehrajeme. Ale věřím, že už jsem něco odehrál a rychle se přizpůsobím," myslí si urostlý forvard.

S bývalými spoluhráči zůstane v kontaktu. „Kluci už tušili, že půjdu pryč, v kabině jsme o tom mluvili. S některým si určitě budu pravidelně psát," loučí se Koreis prozatím s jihem Moravy.

DAVID NEKVINDA