Ve hře přitom byly pouze dvě varianty: zrušení ročníku, či sezonu přerušit. Možnost hrát bez diváků je kvůli omezení účasti na sportovní akci na sto lidí nemožná.

Nakonec zvítězila varianta přerušení. „Docela se mi líbí, že je otevřený konec a pořád žije šance. Jasně, nejsem žádný doktor, takže nedokážu vyhodnotit, zda je to reálné,“ řekl hokejový expert Jakub Koreis.

Přitom ještě v úterý to vypadalo, že se bude hrát. Vláda zakázala konání sportovních akcí s účastí nad sto lidí. To si ale špatně vyložil prezident českého hokeje Tomáš Král. Ten si myslel, že limit lidí se týká pouze diváků. Jenže se jedná o všechny přítomné na stadionu včetně hráčů. „V tom případě není o čem diskutovat, je konec,“ líčil Král ještě v úterý.

Jenže ve středu vedení hokeje o osudu letošního play-off ještě jednalo se zástupci klubů. Všichni představitelé extraligových týmů, kterých se týká play-off, se shodli, že extraligu zatím jen přeruší.

Hlavní problém je nařízený limit maximálně sto lidí, což některé kluby v lize nedokáží splnit. Proto se vyčká, zda se situace ohledně koronaviru zlepší a opatření se zmírní. Jestliže ne, je definitivní konec.

Pokud se play-off rozjede, bude vypadat takto: 30. března týmy v předkole sehrají zápas, který rozhodne o postupujícím do čtvrtfinále. Obě série mezi Olomoucí se Zlínem a Hradcem Králové s Karlovými Vary jsou vyrovnané 1:1. Od 1. dubna by pak následovala zkrácená čtvrtfinále, semifinále i finále na tři vítězná utkání.

Jenže jak už bylo zmíněno… „Pokud bude i nadále platit limit stovky lidí na stadionu, nelze pokračovat dál,“ pravil jasně Řezníček a doplnil, že případné jednání 29. března bude jen tehdy, pokud se stav zlepší.

Co nastalá situace teď znamená pro kouče a hráče? „Začíná brutální tréninkový kemp. Hráči teď dostanou pár dní volno, pak se vrátí a dostanou pořádného čouda. Tipoval bych, že týden nálož, tři dny volna, čtyři dny nálož a následně normální tréninky. Kluci by určitě mnohem raději hráli, než absolvovali tohle,“ usmíval se Koreis.

Pokud by se přece jen hrálo, je poměrně jasné, že bez diváků, v čemž se názory různí. „Kdyby se zápasy vysílaly v televizi, jsem pro, aby se hrálo. Jenže je třeba se na to podívat z finančního hlediska, protože uspořádání utkání něco stojí, i když bude bez diváků. Kluby přijdou o ohromné zisky ze vstupného. Takže z tohoto pohledu pro týmy moc smysl hrát nedává. Proto si myslím, že se nestane, aby se liga odehrála bez diváků,“ nabídl pohled Koreis.

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník