Ve hře přitom byly pouze dvě varianty: zrušení ročníku, či sezonu přerušit. Možnost hrát bez diváků je kvůli omezení účasti na sportovní akci na sto lidí nemožná.

Nemocný senior - Ilustrační foto
3 případy koronaviru v kraji: důchodkyni nakazila dcera, která byla v Itálii

Nakonec zvítězila varianta přerušení. „Docela se mi líbí, že je otevřený konec a pořád žije šance. Jasně, nejsem žádný doktor, takže nedokážu vyhodnotit, zda je to reálné,“ řekl hokejový expert Jakub Koreis.

Přitom ještě v úterý to vypadalo, že se bude hrát. Vláda zakázala konání sportovních akcí s účastí nad sto lidí. To si ale špatně vyložil prezident českého hokeje Tomáš Král. Ten si myslel, že limit lidí se týká pouze diváků. Jenže se jedná o všechny přítomné na stadionu včetně hráčů. „V tom případě není o čem diskutovat, je konec,“ líčil Král ještě v úterý.

Podpis memoranda o spolupráci mezi městem Brnem a zástupci společnosti ŠKODA AUTO DigiLab o provozu elektrických skútrů BeRider.
Elektroskútry v Brně: rychlost maximálně 66 kilometrů, zákaz vjezdu do pěší zóny

Jenže ve středu vedení hokeje o osudu letošního play-off ještě jednalo se zástupci klubů. Všichni představitelé extraligových týmů, kterých se týká play-off, se shodli, že extraligu zatím jen přeruší.

Hlavní problém je nařízený limit maximálně sto lidí, což některé kluby v lize nedokáží splnit. Proto se vyčká, zda se situace ohledně koronaviru zlepší a opatření se zmírní. Jestliže ne, je definitivní konec.

Ilustrační foto
Slavia kvůli koronaviru odmítla přijet do Brna, Žabiny zvítězily kontumačně

Pokud se play-off rozjede, bude vypadat takto: 30. března týmy v předkole sehrají zápas, který rozhodne o postupujícím do čtvrtfinále. Obě série mezi Olomoucí se Zlínem a Hradcem Králové s Karlovými Vary jsou vyrovnané 1:1. Od 1. dubna by pak následovala zkrácená čtvrtfinále, semifinále i finále na tři vítězná utkání.

Jenže jak už bylo zmíněno… „Pokud bude i nadále platit limit stovky lidí na stadionu, nelze pokračovat dál,“ pravil jasně Řezníček a doplnil, že případné jednání 29. března bude jen tehdy, pokud se stav zlepší.

Co nastalá situace teď znamená pro kouče a hráče? „Začíná brutální tréninkový kemp. Hráči teď dostanou pár dní volno, pak se vrátí a dostanou pořádného čouda. Tipoval bych, že týden nálož, tři dny volna, čtyři dny nálož a následně normální tréninky. Kluci by určitě mnohem raději hráli, než absolvovali tohle,“ usmíval se Koreis.

Ilustrační fotografie.
Éra bez fanoušků. Kometa i Zbrojovka žijí v nejistotě, jinde sezonu dohrají

Pokud by se přece jen hrálo, je poměrně jasné, že bez diváků, v čemž se názory různí. „Kdyby se zápasy vysílaly v televizi, jsem pro, aby se hrálo. Jenže je třeba se na to podívat z finančního hlediska, protože uspořádání utkání něco stojí, i když bude bez diváků. Kluby přijdou o ohromné zisky ze vstupného. Takže z tohoto pohledu pro týmy moc smysl hrát nedává. Proto si myslím, že se nestane, aby se liga odehrála bez diváků,“ nabídl pohled Koreis.

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník