S tím fanoušci nesouhlasí. „Některé projevy jsou trestány hodně, jiné vůbec a nakonec se člověk dozví, že utkání se neúčastnil delegát, který jej měl na starosti, a proto se klub nepotrestá. Současné nařízení je definováno špatně a nejednoznačně,“ prohlásil Michal Jimramovský, předseda sdružení Modrobílí, který slučuje brněnské fanoušky.

Kvůli nevoli, které hlasování Komety na valné hromadě způsobilo, se sešel majitel brněnského klubu Libor Zábranský se zástupci fanoušků. „Jestliže jsme jednou hlasovali pro to, že nesouhlasíme s excesy, které se bohužel staly zrovna při domácím utkání se Spartou, přece nezměníme názor,“ uvedl na klubovém webu Zábranský.

Narážel na fakt, že současnou podobu disciplinárního řádu si kluby odsouhlasily před startem aktuální sezony. „Distancuji se však od toho, abych jakkoli cenzuroval nebo řídil kotel. Vždycky jsem jej respektoval,“ doplnil.

Společné setkání Modrobílé potěšilo. „Nyní asi pro úpravu není prostor a kluby potřebují najít společnou řeč. Jsem rád, že se k tomu Kometa takhle postavila, protože suché prohlášení, které po hlasování vydal svaz, moc dobře nepůsobilo,“ sdělil Jimramovský.

Podle něj je však nemožné uhlídat plný stadion diváků ve chvíli, kdy dojde k zákeřnému zákroku soupeře či chybnému verdiktu rozhodčích. „Uhlídat můžu maximálně sebe. Neříkám, že má člověk okamžitě skočit na led a inzultovat rozhodčího, ale nejde zabránit, aby lidé jednali v emocích. Sice chápu rétoriku, že na hokej chodí i děti, na druhou stranu vulgární výrazy slyší i jinde,“ řekl předseda Modrobílých.

Vlastní pohled nabízí fanoušek Nicholas Nazarčuk. „Je divné, že se vše začalo hrotit zničehonic a nezkusilo se to nejprve po dobrém. Vždy záleží na konkrétní situaci, proč diváci křičí sprostě. To neznamená, že jsem pro vulgarity, ale situaci si má řešit majitel klubu, protože co se děje na stadionu, je i jeho vizitka,“ povídal.

Ke slušnosti nabádá legenda Komety Rudolf Potsch. „Diváci mají fandit slušně, nadávky na rozhodčí a podobné věci do sportu nepatří. Je to pod úroveň mistra,“ líčil.

Od dalšího utkání už brněnský kotel zřejmě bude fungovat jako dřív. „Všechno se vrací do starých kolejí a doufám, že otázky, které jsme měli, jsme si už vyříkali. Věřím, že navážeme v pozitivním smyslu na to, kde jsme přestali. Snad se začne fandit jako dřív a vyhneme se dalším neshodám,“ doufal Jimramovský.

Co bude dál? Zástupci ze sdružení Modrobílí se v pátek před domácím zápasem s Mladou Boleslaví setkají před tribunou E s ostatními brněnskými fanoušky. „Potřebujeme si s lidmi promluvit. Chceme se s ostatními dohodnout, jakým směrem se bude kotel ubírat,“ dodal Jimramovský.