Ten se proto dočasně přesouvá do protilehlého sektoru F. „Vzhledem k tomu, že se nenecháme umlčet nesmyslnými nařízeními a nechceme, aby sankce odnesli hráči, jádro kotle se přemístí na tribunu F,“ sdělil v oficiálním prohlášení Michal Jimramovský, předseda fanouškovského sdružení Modrobílí.

Brněnští hokejisté si prý situaci nepřipouštějí. „Bohužel se stalo, svaz si to odsouhlasil a uvidíme, jak to bude vypadat,“ řekl útočník Komety Jan Hruška.

Na „efko“ mají permanentkáři ze sektoru E automaticky zajištěný vstup a žádný lístek si dokupovat nemusí. „Žádáme všechny fanoušky na tribuně F, aby na jedno utkání snesli možné osobní nepohodlí a pomohli nám vytvořit co nejlepší atmosféru. Bubny a další nutné propriety umístíme do středu sektoru,“ objasnil Jimramovský.

Ten se v prohlášení, které Modrobílí vydali, vyjadřuje i k setkání, jež se ve čtvrtek uskutečnilo mezi zástupci sdružení a majitelem Komety Liborem Zábranským. „Klub se postaví za emoce v hledišti, které vyplynou ze hry, což se však netýká používání pyrotechniky,“ upozornil předseda Modrobílých.

Rovněž okomentoval situaci, která se odehrála při duelu Brna se Spartou. V ní měli lidé z pořadatelské služby Komety vyhrožovat brněnským fanouškům, že v případě vulgárního skandování nebudou vpuštěni v Brně na stadion. „Situaci bude konzultovat klub se zástupci bezpečnostní agentury a podle dohody se to nebude opakovat,“ dodal Jimramovský.


DOŠLO I NA PLZEŇ


Kromě Komety doplatili na opakující se vulgární pokřiky také příznivci Plzně, kteří se neudrželi v úterním zápase s Mladou Boleslaví a na další utkání budou mít také uzavřený kotel. „I přesto, že situaci řešíme celou sezonu, vložili jsme energii i finance do kampaně Fandíme slušně, s fanoušky komunikujeme a naposledy jsme přistoupili také k osobnímu apelu hráčů i vysvětlení celé situace osobním dopisem. Naše snaha nepomohla. Chování některých diváků je pro klub neakceptovatelné,“ stálo ve vyjádření klubu na webu indiánů.

Ještě než v neděli nastoupí Kometa k utkání s prázdnou tribunou, utká se v pátek v půl šesté večer venku s Jihlavou v 46. extraligovém kole. „Čeká nás hrozně houževnatý soupeř, který bojuje, bruslí a pokud se mu daří v koncovce, je velice nepříjemný,“ varoval asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Jeho svěřenci jsou pátí, Dukla předposlední. Navíc všechny tři vzájemné duely Kometa v aktuálním extraligovém ročníku vyhrála. „Nesmíme nikoho podcenit. Netroufám si říct, jestli Jihlavě hrozí baráž, protože v každém zápase dokazuje, že chce vyhrát a nic nezabalila,“ doplnil padesátiletý Pokorný.

Opatření v Jihlavě
Pro páteční zápas mezi Jihlavou a Kometou bude platit pro návštěvníky utkání zvláštní režim. Vzhledem k tomu, že se očekává příjezd až 1 500 brněnských fanoušků, budou mít k dispozici kromě stávajícího sektoru pro hosty na tribuně C, i prostor na tribuně F. U vchodů na tribuny A, C a F už nyní stojí plot a do něj vedou čtyři vstupy. Tři jsou určené pro domácí příznivce a jeden pro brněnské. Venkovní oplocený prostor je dalším plotem rozdělený na dva sektory, aby nedošlo ke vzájemnému promíchávání fanouškovských táborů obou týmů. Pro vstup na stadion jsou pro hosty připravené dva turnikety na tribuně F a jeden na tribuně C. Prostor za oplocením bude celý zápas monitorovat policie, která zasáhne při jakýchkoli potyčkách.