Už v prvním utkání v O2 Areně v sezoně Brňané prohrávali o dvě branky, vyrovnali, ale nakonec podlehli 2:3. V únoru se pak v Praze neoklepali a prohráli 0:4.

V pondělí opět ztráceli dvě trefy, skórovali Jaroslav Hlinka a Petr Vrána. „Řekli jsme si, že budeme hrát za každého stavu a bojovat. Nezlomili jsme se, proto to skončilo, jak skončilo," pousmál se brankář Komety Marek Čiliak.

Právě on byl opět motor svého týmu. Po dvou slepených brankách, které padly v páté minutě, o střídání neuvažoval. „Ani mě to nenapadlo. Psychika byla horší, ale potom jsem se do toho dostal. Druhá třetina mi hodně pomohla," povídal slovenský brankář o dvacetiminutovce, kdy skvěle vychytal Řepíka či Vránu.

Brňany nakoply dva momenty. Na startu druhé části sice Kometa nevyužila přesilovku pěti proti třem, ale hned po ní jí dal naději snížením na 1:2 Vojtěch Němec. Druhý bod obratu? Zkrat Richarda Nedomlela.

Domácí bek v polovině duelu poté, co opustil trestnou lavici, najel zezadu do nic netušícího Kováčika a trefil ho do hlavy. Výsledek bylo vyloučení do konce utkání a pěstní odplata od Tomáše Vincoura, kterou však Nedomlel zvládl. „Byl jsem odstoupený a úder jsem nečekal. Vinimu jsem děkoval, tak to má být," řekl Kováčik. „Nesmyslný faul, hráč to musí kontrolovat. Pětiminutové oslabení nás pak stálo síly," hlesl domácí kouč Jiří Kalous.

Kometa dokonala obrat. Čtyři minuty před koncem skóroval z dorážky Martin Nečas, o minutu později rozhodl Alexandre Mallet. „Nebojíme se. Série ještě může dopadnout jakkoliv," dodal Kalous před úterním druhým utkáním série, hraje se opět o půl sedmé večer.

Infografika: Sparta je favorit, zní před očekávanou sérií z Komety

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

Sparta Praha - Kometa Brno 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. J. Hlinka (P. Vrána, Kumstát), 5. P. Vrána (Řepík, J. Hlinka) - 23. V. Němec (Vincour, Krejčík), 56. Nečas (Krejčík, M. Erat), 57. Mallet (H. Zohorna, Bartejs).

Rozhodčí: Pešina (od 41. Hodek), Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:10, navíc Nedomlel 5 min., 10 min. a do konce utkání - Vincour 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 11.517. Stav série: 0:1.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Gernát, Nedomlel, Eminger, Švrček, Kalina - Řepík, Vrána, J. Hlinka - Klimek, Smejkal, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Veber a Moták.
Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - R. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Vincour, V. Němec, Zaťovič - Mallet, H. Zohorna, Dočekal - Haščák, Nečas, J. Káňa - Vondráček. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Haken a Pešout.