Ano, ve čtvrtém utkání série Brňané opět vypadali, že vědí, co mají dělat. Jako by byli o krok napřed, ale postupně ze sebe soupeře musí setřást. Oceláři se dvakrát dotáhli ve výsledku.

Na přesnou trefu Martina Erata do horního růžku v první třetině zareagoval šikovnou tečí hostující forvard Roman Vlach. Za stavu 3:1 zase ve druhé části snižoval bek Lukáš Krajíček, také po dobré práci spoluhráče před Markem Čiliakem. „Měli jsme líp bránit střely obránců. Vývoj utkání mi přišel takový podobný jako den předtím. Ve druhé třetině zase nevím, co jsme dělali, soupeř nás tlačil. Ale Čilo to dobře zavřel a sevřeli jsme se,“ povídal domácí útočník Martin Dočekal.

Tisíce fanoušků přišly podpořit Kometu na živý přenos zápasu Komety proti Třinci na Zelném trhu.
Modrobílé vítězství na dohled. Kometě na Zelném trhu fandily čtyři tisíce lidí

V čem tedy zlomili Brňané třinecký odpor a setřásli Oceláře? Dva momenty, v nichž měl prsty vlasatý rodák z Quebecu. Gól na 3:1 v polovině zápasu dal a na trefu Tomáše Vincoura na 4:2 přihrál. „Naši obránci odvedli skvělou práci, dařilo se nám dostávat puk z pásma,“ chválil Mallet.

Brněnští rychlíci díky tomu kopli do sedmimílových bot a udeřili. Ve třicáté minutě ujelo duo Hynek Zohorna a Mallet. První jmenovaný dal žabku, Mallet zakončil bekhendem pod břevno. „Viděli jsme šanci na přečíslení dvou proti jednomu, šlápli jsme do toho. Hynek mi dal výborný pas, dobrá práce,“ mrkl spokojeně kanadský dříč.

Po snížení Krajíčka na 2:3 přišla druhá rozhodující chvíle. Vincour po přiťuknutí Malleta skóroval. „Jsem přesvědčený, že jsme odehráli nejlepší duel v sérii. Měli jsme o hodně lepší pohyb,“ těšilo asistenta kouče Komety Kamila Pokorného.

Jako bonus se jeho svěřenci poprvé prosadili ve finále z přesilovky zásluhou Zohorny, jenž skóroval v první třetině z předbrankového prostoru. „V předchozích zápasech vždy někdo na poslední chvíli položil hokejku a vypíchl puk. Takhle chceme přesilovky hrát,“ liboval si střelec.

Třinec je v kritické situaci. „Pokud třikrát propadneme venku ve finále, něco se z toho pro domácí tým vždy ujme. Ale jsem rád, že kluci nic nevypustili a nachystali se v hlavách na další zápas. Chceme sem sérii vrátit,“ burcoval hostující kouč Václav Varaďa.

Kometa Brno – Oceláři Třinec 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) Stav série: 3:1
Branky a nahrávky: 4. M. Erat (R. Zohorna), 14. H. Zohorna (Zaťovič, M. Erat), 30. Mallet (H. Zohorna), 36. Vincour (Mallet, Malec), 58. Dočekal (Vincour, Čermák) – 6. R. Vlach (Krajíček, Petružálek), 31. Krajíček (Chmielewski, D. Musil). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Tošenovjan, Lederer. Diváci: 7700 (vyprodáno)

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – L. Horký, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (36. Hamerlík) – Krajíček (C), D. Musil, Jank, Roth, Linhart (A), Matyáš – Rákos, R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Rudovský – Adamský (A), Polanský, Svačina – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík – Kofroň.