Jeho tým před týdnem podlehl Spartě 0:7, v neděli rekord sezony ještě posunul v Třinci prohrou 2:10. Tak těžký direkt od návratu do nejvyšší soutěže Kometa nezažila. „Půlku zápasu jsme zvládli celkem dobře, ale dostali jsme laciné góly. V polovině se zranil Němec, třetí třetinu nehrál Čermák a rozpadla se páteř týmu," podotkl Kýhos, jenž měl při absenci Kempného problémy s obranou.

To naopak vyhovovalo ofenzivně laděným Ocelářům. „Když vedete větším rozdílem, hraje se vám lehce. Oni pak už byli rezignovaní a frustrovaní," řekl autor hattricku z nedělního zápasu Martin Růžička.

Kromě defenzivního kreditu brněnský tým přišel také o nálepku fair play týmu. Přinejmenším kanadský obránce Ryley Miller, který vystartoval po Orsavovi a rozpoutal závěrečnou rvačku. „Tohle mě naštvalo. Náš hráč ležel na ledě, a navíc se s ním nechtěl rvát, a takhle ho mastí. To je úplně zbytečné," zlobil se Růžička.

„Prohrávat 2:10, to není sranda. Člověk má nervy na pochodu a stačí menší impulz a hned se to projeví," upozornil zkušený třinecký útočník Jan Peterek. Miller přijde kvůli trestu o poslední dva zápasy základní části.

Kometa letos prohrála o čtyři nebo víc branek počtvrté. Po každém debaklu se ale rychle otřepala a ihned slavila tři body. Naposledy v pátek proti chemikům. „Na Spartě jsme prohráli vysoko, ale s Litvínovem jsme pak předvedli výborný výkon. Za první třetinu vystřelili jednou na naši branku. Hokej hrát umíme. Spokojený budu, i když teď vyhrajeme 1:0," vyhlížel Kýhos dnešní zápas s předposledním Kladnem.

To může být pro Brňany ideální soupeř. Už nějakou dobu nemá o co hrát a dávno si „zajistilo" účast ve skupině o udržení. „Hrajeme v naší hale a od první minuty musí být jasné, že jsme doma my. Půjdeme za vítězstvím," tvrdil odhodlaně brněnský forvard Jakub Koreis před utkáním, které začíná dvacet minut po šesté hodině večer.

Body se Kometě ještě můžou hodit. Stále má šanci na čtvrté místo a začít tak čtvrtfinálovou sérii doma. Podle posledních výsledků by to v Brně přijali všemi deseti. „Věřím, že nám výsledek z Třince i pomůže. Chci na ledě vidět starou Kometu, která podá poctivý výkon ve všech řadách. A pak nemám strach," dodal Kýhos.