Takovou pokutu dostal za nadávky rozhodčím po prvním semifinále, které Kometa ve čtvrtek prohrála 2:3. „Vím, že se na sudí nesmí mluvit. Zaráží mě ale, že mi nikdo z disciplinární komise nedal prostor se vyjádřit. U soudu to tak bývá," upozornil Kýhos.

Osmapadesátiletý trenér si přečetl zápis o utkání, který připravili rozhodčí Jan Hribik a Petr Úlehla. „Jsou tam napsaná slova, která jsem nepoužil. Rozhodčím jsem řekl, že jsou chudáci. Pak jsem použil i jiné výrazy, to přiznávám. Řekl jsem jim taky, že ničí hokej," popsal Kýhos inkriminovanou situaci.

Brněnský kouč není první, kdo se v letošní sezoně neudržel a rozhodčím řekl, co si o jejich výkonu myslí. „Takové situace se opakují. Nevím, proč se vedení extraligy na základě tohoto nepodívá na daný zápas a nevyhodnotí ho. Pak můžou říct, jestli jsem měl pravdu, nebo ne. Pokud jsem ji neměl, nemám problém pokutu zaplatit," řekl bývalý útočník.

Za svým názorem si stojí. „První zápas rozhodčí ovlivnili. Na druhé utkání přijeli kvalitativně úplně jiní rozhodčí a hrálo se úplně v klidu," zdůraznil kouč.

Recept na zlepšení situace vidí bývalý reprezentant právě v nasazování nejlepších mužů v pruhovaném. „Do semifinále postoupí čtyři nejlepší extraligové týmy. Tak proč jejich zápasy nepískají ti nejlepší rozhodčí? Třeba šest nebo osm nejschopnějších, kteří by se točili dokola?" ptal se Kýhos.

Za špatný příklad udal Hribika. Rozhodčí z Pardubic na sebe upozornil už při čtvrtfinále Komety se Zlínem, kdy ho valašský klub po druhém utkání po zbytek série vetoval. „Hribika nesnáší celá extraliga. Několikrát za sezonu byl vetovaný od různých týmů a pak jde pískat první semifinále. Buď je to něčí záměr, nebo tomu tedy nerozumím," kroutil zkušený trenér hlavou.

V neděli dopoledne ještě Kýhos nevěděl, zda pokutu zaplatí sám, nebo to za něj udělá klub, který ho zaměstnává. „Nejspíš to budu já, jsem za sebe odpovědný. Můžu taky složit deset tisíc a odvolat se. To však podle mého soudu akorát povede k tomu, že nakonec zaplatím dohromady čtyřicet tisíc. Ještě se poradím s majitelem klubu Liborem Zábranským, který je o víkendu na mládežnickém mistrovství republiky," informoval trenér.