Hned se totiž se svým klubem postavil Třinci na jeho ledě. A poznal sílu úřadujícího mistra, který přehrál Kometu 6:3. „Čeká nás opravdu dost práce, jak v obranném, tak i v útočném pásmu. Ale už jsem klukům říkal, že věřím, že se to napraví,“ sdělil Zábranský po duelu pro klubový web.

Už v úvodní části se ukázalo, že brněnští hokejisté momentálně nejsou úplně v pohodě. „Chtěli jsme otupit počáteční tlak domácích, který jsme očekávali. To se ale nepovedlo. Ve vývoji utkání šlo o zásadní moment,“ glosoval brněnský asistent kouče Kamil Pokorný nepovedený začátek, po kterém Kometa nabrala tříbrankovou ztrátu.

Ještě v závěru prvního dějství snížil přesilovkovým gólem stav Lukáš Kucsera. Ideální vzpruha při odchodu do kabin.

Na startu druhé třetiny se Brno hnalo za další brankou. „Zvedali jsme se, ale soupeř pokaždé našel odpověď,“ podotkl Pokorný.

Oceláři znovu odskočili na rozdíl tří gólů. Kometa ale zase snížila, když se při početní výhodě prosadil Martin Zaťovič. Jenže i na tuhle trefu domácí nalezli odpověď. „Udělali jsme několik zbytečných a hloupých faulů,“ zmínil Zábranský fakt, že pátý a šestý gól dostali jeho svěřenci při přesilovce soupeře.

Jinak ale brněnský kouč a majitel v jedné osobě zůstával pozitivně naladěný. „Kromě faulů ale nemám, co bych klukům vytkl. Bojovali a snažili se,“ poznamenal Zábranský a pokračoval: „Teď budeme pracovat tak, aby se chyby neopakovaly. Pokud zase budeme dělat hloupé fauly, nikam se totiž nedostaneme.“

Po nezdaru zůstává Kometa na sedmé pozici v extraligové tabulce. To Třinec se drží na druhé. „Proti Brnu jsme odehráli slušný zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ liboval si domácí asistent trenéra Marek Zadina.

Oceláři Třinec - Kometa Brno 6:3

Třetiny: 3:1, 2:1, 1:1. Branky a nahrávky: 6. O. Kovařčík (Hrehorčák, Zahradníček), 7. M. Stránský (Kundrátek, Gernát), 14. Chmielewski (M. Stránský, Kundrátek), 28. Gernát (O. Kovařčík, Hrehorčák), 36. M. Stránský (P. Vrána, Gernát), 48. M. Kovařčík (P. Vrána, M. Stránský) – 20. Kucsera (Hruška, Plekanec), 34. Zaťovič (O. Němec, P. Holík), 49. Plášek ml. (Štencel). Rozhodčí: Pražák, Obadal – Bryška, Rampír. Diváci: 4 802. Střely na branku: 27:26. Zblokované střely: 10:7. Střely mimo: 9:9. Vyloučení: 3:5. Využité přesilovky: 2:2.

Třinec: Kváča – Kundrátek, Gernát, M. Doudera, Zahradníček, D. Musil, Galvinš – Chmielewski, P. Vrána, M. Stránský – Hrňa, Novotný, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský – Hladonik.

Kometa: Vejmelka – O. Němec, Baranka, Pyrochta, Gulaši, Bartejs, Štencel, Malec – Svačina, P. Holík, Zaťovič – L. Horký, Plekanec, Jenyš – Orsava, Hruška, Plášek ml. – Kucsera, Lev, Dočekal.