„Hlavně jsem se těšil, že se vůbec budu nějak hýbat,“ povídá sedmadvacetiletý forvard. Celou loňskou sezonu jej trápily vazy v koleni. Problémy vystupňovaly ve finále play off 1. ligy, kdy už kvůli bolesti nemohl zasáhnout do hry a musel na operaci.

„Před třemi týdny jsem konečně mohl začít něco dělat. Zpočátku mi koleno otékalo, tak jsem zasel přestal. Teď už léčení probíhá v pohodě. Líp než jsem čekal,“ pochvaluje si exchomutovský útočník. Stále však zůstává pod drobnohledem lékařů.

„V pátek jsem byl na poslední punkci (odsávání tekutiny z kolene). Už tam zůstalo jen trochu vody. Deset dní koleno drží. Ale noha je poloviční. Musím pořádně posilovat,“ uvědomuje si Polodna, že jej ještě čeká spousta dřiny, než se vrátí do dřívější formy. Navíc koleno ještě není tak pevné, aby mohl stoprocentně chodit do soubojů.

„Bruslím bez kontaktů, nemůžu dělat ani žádné prudké pohyby,“ popisuje svůj aktuální stav. Přestože musí dohánět kondici, obstojně zvládá první tréninky.

„Zatím to nejsou žádný brzdy, nebo nějaké velké starty. Ale když to řeknu nadlehčeně, každý má problémy sám se sebou. Já teď ráno chodím na led dvakrát, takže je to pro mě docela makačka.“

Po boji se zraněním jej čeká nová bitva. O místo v týmu. Brněnský kouč Vladimír Kýhos bude pro extraligu počítat se čtrnácti forvardy, na soupisce jich figuruje osmnáct. Čtyři uvidí černého Petra.

„Určitě se budu rvát o místo,“ říká bez rozmýšlení Polodna, i když si je vědomý velké konkurence v ofenzivě. „Přišla spousta vynikajících hráčů. Bavil jsem se o tom i s trenérem: teď je pro mě důležité hlavně zdraví.“

A pokud se nedostane do sestavy vyvolených pro extraligu?

„Když to nevyjde, svět rozhodně nekončí. Můžu se jít někam rozehrát a nikde není napsané, že se už nevrátím,“ povídá forvard.